Donutili jsme Manchester zapnout silnější motor

Po více než pěti letech se našel tým, který dokázal vstřelit v Lize mistrů tři góly na stadionu fotbalistů Manchesteru United. Český útočník Tomáš Necid (20) na tom měl výrazný podíl.

Spoluhráčům z CSKA Moskva přihrál při remíze 3:3 na dvě trefy.

* LN Jak úterní výsledek vnímáte? Jednoznačně pozitivně, nebo cítíte i trochu zklamání kvůli tomu, že jste nedokázali udržet dvoubrankový náskok?

Dát tři góly na Old Trafford a vést deset minut před koncem 3:1, to se povede málokomu. Jenže posledních deset minut to byla ze strany Manchesteru jízda. Gól ze standardky a tečovaná střela do protipohybu brankáře nás o vítězství připravily. V prvním poločase jsme přitom hráli dobře a povedl se také nástup do druhé půle, kdy jsme zvýšili.

* LN Vám se velmi dařilo jako nahrávači. Užíváte si tuhle roli víc než střílení gólů?

Dělali jsme si srandu, že jsme si to zrovna v Manchesteru prohodili. Dzagojev a Krasič obvykle připravují góly pro mě. Teď jsem si to vzal na starosti já. I vymýšlení gólových nahrávek je fajn. Taky si to užívám.

* LN Všiml jste si, jak se změnil přístup Manchesteru ?

Venku a doma hrají úplně jinak. Doma na umělce to bylo vyrovnané, o naší porážce rozhodl jediný gól ze závěru. Teď jsme je zaskočili. Prohrávali o dva góly a donutili jsme je zapnout silnější motor.

* LN Vyrovnat se povedlo Manchesteru v závěrečných deseti minutách. Dá se jeho pověstnému tlaku vůbec čelit?

Posledních deset minut jsme byli skutečně pod velkým tlakem. Fanoušci to celé prořvali a tlačili domácí do útoku. My jsme vepředu málo podrželi balon. Ani nás nefaulovali, což jim hrálo do karet, hra se nekouskovala. Ještě dali tyčku a měli nějaké dorážky. Nakonec stihli vyrovnat jen tak tak až v nastavení.

* LN Který hráč Manchesteru vás nejvíc zaujal?

Všichni na ně týden co týden pozorně koukají v televizi a je proč. Bylo super zahrát si proti Waynovi Rooneymu. Bylo znát, že ho tam diváci úplně zbožňují. Škoda že jsme se nepotkali v žádném souboji.

* LN Berete zápas na Old Trafford jako největší zážitek v kariéře?

Když jsem byl malý, tak jsem o tom tajně snil. Teď mě ani nenapadá, co by to mohlo překonat. Necháme se překvapit. Snad ještě něco zajímavějšího přijde.

* LN Kdyby se hrálo jen 85 minut, vytěžili byste ze zápasů s Manchesterem čtyři body. Takhle máte jen jeden a jste ve skupině třetí. Jak reálný je váš postup?

Budeme muset body nahnat jinde. Postoupit chceme určitě, tak by to bylo zklamání. Takhle se na to všichni v klubu dívají.

***

Nominace Necid se může stát Zlatým chlapcem Po vydařeném roce se Tomáš Necid protlačil mezi nejlepší evropské talenty. Český reprezentant se uchází o cenu pro nejlepšího fotbalistu Evropy do 21 let. Italský deník Tuttosport zařadil útočníka CSKA Moskva mezi 40 hráčů nominovaných na prestižní ocenění Zlatý chlapec. O cenu se ucházejí i nejlepší střelec mistrovství světa do 20 let Ghaňan Dominic Adiyiah, Alexandre Pato z AC Milán, Theo Walcott z Arsenalu nebo barcelonský Bojan Krkič.