Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

DOPISY REDAKCI

Česko

Marná modernizace ČSSD snaha

Ad LN 22. 6.: Paroubek se o modernizaci snažil

Paní Květa Kočová ještě hledá příčiny neúspěchu ČSSD ve volbách a obrací většinový názor naruby. Ryba přece vždy smrdí od hlavy (strana také), a nikdy od ocasu, jak tvrdí autorka.

Jak mohly základní organizace získávat mládež, když „hlava“ neměla k mládeži nikdy slušný vztah. Při vystoupení před zrušenými volbami v Příbrami se mládež pokoušela reagovat na „gramofonový“ projev předsedy a ten podrážděně reagoval: „Dejte jim ňáký cuc na klacku, ať je od nich pokoj.“

Každý slyšel něco o snaze pana Paroubka modernizovat svoji stranu. Občas o tom určitě mluvil. Z uvedeného příkladu vyplývá, co skutečně dělal.

Vladimír Roškot, Sedlčany

Plody zdravé konkurence v politice

Ad LN 21. 6.: Nečas dostal vše, co mohl

Víkendový volební kongres Občanské demokratické strany ukázal, jak může zdravá konkurence ovlivnit chování strany. ODS zřejmě, poučena volebním úspěchem svého „nebezpečného přítele“ TOP 09, pochopila, že pokud si chce udržet pozici pravicového hegemona, tak musí přejít na skutečně pravicovou a konzervativní politiku (jinými slovy slušnou a neagresivní). Není tedy moc překvapující, že se místopředsedou stal Jiří Pospíšil, poznamenaný rukopisem Daniela Kroupy z doby svého působení mezi Mladými konzervativci, je zastáncem slušné konzervativní politiky, a proto je kupodivu úspěšný. Podobně i Alexandr Vondra, disident a blízký spolupracovník Václava Havla, který zdánlivě nemá v ODS co pohledávat.

Tyto dvě právě ne příliš nové tváře mohou být pro mnohé voliče zárukou nově nastoupené cesty ODS, a posílit tedy její volitelnost.

Milan Bednář, Plzeň

Dopisy jsou redakčně kráceny. Své příspěvky posílejte do rubriky Názory na adresu LN, Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5 – Smíchov nebo e-mailem na adresu dopisy@lidovky.cz. Nezkrácené znění dopisů a další ohlasy čtěte na www.lidovky.cz/dopisy.

Názory na této straně nevyjadřují stanovisko redakce

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!