Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Traktory zabraly pruh magistrály, zbytek Prahy zůstal nezvykle dobře průjezdný

Česko

  10:36aktualizováno  17:10
Avizovaná blokáda a paralýza Prahy se v pondělí nekonala. Zemědělci sice dorazili do hlavního města s technikou, podle policie asi s pěti sty kusy, mimo severojižní magistrály ale silnice zůstaly průjezdné. Pražský magistrát uvedl, že byla v metropoli doprava jako o víkendu.

„Projel jsem mou obvyklou trasu z Vinohrad, přes Žitnou, Karlovo náměstí a Jiráskův most až na Smíchov a bylo to lepší než jiná pondělí,“ popsal pan Michal svou zkušenost s dnešní ranní dopravou.

Jeho slova potvrdili další řidiči. „Jindy plné Rašínovo nábřeží je úplně volně průjezdné,“ uvedl v pondělí ráno další řidič, pan Matyáš.

Zkomplikoval vám pondělí protest zemědělců cestu Prahou?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00pondělí 26. února 2024. Anketa je uzavřena.

Ne2178
Ano92

S výjimkou severojižní magistrály, kde kroužily traktory protestujících zemědělců, byla situace v pondělní ranní metropoli nezvykle klidná, a zůstalo tomu tak po celý den.

Zemědělci neblokovali celou magistrálu, ale většinu doby podle informací pražského magistrátu stáli v jednom jízdním pruhu v každém směru, jen ráno blokovali dva pruhy v každém směru.

Policie za stání na magistrále hned ráno rozdala pokuty a řešila mimo jiné i jednu dopravní nehodu traktoru s osobním vozidlem.

Pražané i Středočeši tak uposlechli výzvy politiků, třeba pražského primátora, aby zvážili cestu do metropole.

„Chtěli bychom všem Pražanům i obyvatelům ostatních krajů velmi poděkovat za to, jakým způsobem přistoupili k dnešním protestům a necestovali autem do Prahy nebo po metropoli, ale zvolili home office či jinou formu dopravy,“ uvedl na Facebooku Magistrát hlavního města Prahy.

Problémy byly pouze brzy ráno na některých příjezdech do Prahy a ve Vinohradské ulici, kde šířka projíždějících traktorů nedovolovala průjezd tramvajím, doplnilo město.

Také pražský dopravní podnik, na jehož webu se obvykle ráno objevují četné informace o mimořádných situacích a zpoždění spojů, vydal ráno jen varování, u kterého zůstal.

„Takhle zelené pondělní ráno jsme tu už dlouho neměli. momentálně provoz PID bez větších komplikací i zpoždění,“ potěšil cestující na sítí X účet Pražské integrované dopravy (PID).

Autor: