Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Doprava v Praze kolabovala

Česko

  10:45
PRAHA - Dopravní situace v Praze byla dnes kritická. Vetšina hlavních tahů se ocitla na stupni číslo čtyri. Na vině byl požár tržnice na Libuši, zavřený Vyšehradský tunel i nehoda kamionu na magistrále.

Praha - doprava. foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

Několik ulic v Praze 4 policie úplně uzavřela kvůli požáru tržnice v Libuši. Dopravu na magistrále ráno zcela zastavila nehoda kamionu, auta stála až na brněnskou dálnici. Nyní už je ve Wilsonově ulici u Hlavního nádraží zprůjezdněn jeden jízdní pruh, řekl mluvčí pražských policistů Jan Mikulovský.

V největší pražské tržnici v Libuši bojuje zhruba od půlnoci 170 hasičů. "Požár se podařilo takzvaně odříznout v polovině budovy, do dalších míst se tedy nešíří," řekl mluvčí pražských hasičů Vít Pernica.

Praze 4 by se kvůli požáru tržnice měli podle mluvčího řidiči úplně vyhnout. Uzavřeno je několik ulic, mezi nimi Meteorologická, Čimelická, Mirotická.

Od půl desáté ráno policisté odklánění dopravu také z ulic Libuššská a Dobronická. Z některých míst byla odtažena zaparkovaná vozidla, aby se hasiči mohli dostat k hydrantům. Až do odvolání odkloněny autobusové linky 113, 197 a 198. "U všech jsou zrušeny zastávky Libuš, U Libušské sokolovny a Sídliště Písnice," řekl mluvčí pražského dopravního podniku Ondřej Pečený.

Situaci komplikoval i převrácený kamion. "Kamion Iveco se na magistrále převrátil přes oba jízdní pruhy, z vozu se vysypalo bahno. Náklad silnici zcela zablokoval," řekl mluvčí pražských policistů Jan Mikulovský s tím, že nyní už je vozidlo ze silnice odstraněno.

Lodní doprava se v noci zastavila kvůli mlze
Vyšehradský tunel, jímž denně projíždí kolem 20 tisíc automobilů a desetitisíce cestujících v MHD, je uzavřen od 3. listopadu. Výluka bude trvat až do konce listopadu. Opravu úseku Výtoň - Podolská si vyžádal špatný stav tramvajové trati. Pro cestující, kteří využívají veřejnou dopravu, zavedl Dopravní podnik hlavního města Prahy mezi Výtoní a Podolskou vodárnou náhradní lodní dopravu. 

Parníky, které jezdí kolem vyšehradské skály se však ve středu večer zastavily kvůli husté mlze. Lodě nepluly od 20:00 do 22:00. Lidé proto museli procházet tunelem pěšky. Od rána plují parníky opět podle jízdního řádu. Informaci potvrdil mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Ondřej Pečený.
Autoři: ,