Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Draft do NHL: O české hráče je malý zájem

Česko

OTTAWA V kanadském hlavním městě si dnes a zítra kluby NHL vyberou ty nejtalentovanější mladé hokejisty. Na rozdíl od předchozích draftů ale zámořské týmy sáhnou jen po pár českých hráčích. Jméno žádného českého hráče určitě nezazní dnes, kdy bude kluby draftováno prvních třicet hokejistů. Poprvé od roku 1997 nebude mít český hokej v prvním kole žádného zástupce.

Před jedenácti lety ale nakonec přišlo na řadu patnáct českých hráčů. To se letos rozhodně nečeká. Do čtvrtého kola by mohl být vybrán třinecký obránce Tomáš Kundrátek, který si letos v přípravě na mistrovství světa odbyl premiéru v seniorské reprezentaci.

Kundrátka řadí nejvýše na 59. místo ve svých prognózách kanadská televizní stanice TSN. „Spokojenost by ve mně vládla v případě, že bych byl draftovaný. Jestli to bude v prvním kole, nebo v dalších, uvidíme,“ řekl Kundrátek.

V sobotu pak můžou zaznít ještě jména zámořských krajánků Michala Jordána, Vladimíra Rotha a Tomáše Knotka, nebo plzeňských útočníků Tomáše Kubalíka a Jana Stránského, šanci má forvard Jakub Svoboda.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!