Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Draží se fotografie pro děti

Česko

PRAHA Třetí ročník charitativní aukce fotografií ve prospěch Nadace Leontinka, která pečuje o zrakově postižené děti, se koná v hotelu InterContinental 20. listopadu ve 20 hodin. Dražené artefakty si zájemci mohou prohlédnout do zítřka v Galerii 5. patro, (Myslíkova 9, Praha 1). Otevřeno je od 12 do 18 hodin.

Tento rok věnovalo své fotografie do aukce dvaaosmdesát autorů (mezi nimi například Jindřich Štreit, Václav Jirásek, Gabina Fárová, Karel Cudlín, Miroslav Hucek, Karel Kuklík, Aleš Kuneš, Dana Kyndrová, Zdeněk Lhoták, Jiří Turek, Robert Vano, Miroslav Vojtěchovský) a jedna sběratelka. Celkem se bude dražit 128 fotografií.

Výtěžek dražby bude rozdělen v grantovém řízení v roce 2009. Bude použit na realizaci projektů Svítání (podpora Středisek rané péče), Osobní asistence (pomoc zrakově postiženým v každodenních činnostech i ve škole) a dalších projektů spojených s podporou zrakově postižených dětí.

Více informací o projektu Aukce fotografií pro Leontinku a dalších aktivitách Nadace Leontinka je na oficiálních stránkách Nadace www.nadaceleontinka.cz.

Autor: