Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Duhová kulička přijímá přihlášky

Česko

ZLÍN Osmý ročník mezinárodního festivalu reklamy Duhová kulička 2010 se uskuteční ve dnech 2 a 3. června 2010. Agentury a zadavatelé reklam své příspěvky do soutěžní části festivalu mohou přihlašovat prostřednictvím webové stránky www.duhovakulicka.cz od 1. dubna do 1. května 2010.

Duhová kulička je tradiční festival pořádaný již osmým rokem při Mezinárodním festivalu filmu pro děti a mládež ve Zlíně.

Součástí festivalu je také soutěž, ve které odborná mezinárodní porota vybírá nejlepší kreativní a zároveň etické reklamy z komerční i nekomerční oblasti. „Pokud se porota rozhodne udělit cenu Grand Prix, postupuje oceněná reklama automaticky do hlavní soutěže na festivalu Golden Drum v Portoroži,“ doplnila manažerka Duhové kuličky Nela Fišerová. Agentury a zadavatelé reklam mohou své reklamy přihlašovat do soutěže až do 1. května 2010. Soutěžními kategoriemi jsou televizní spoty, tisková reklama, nová média, out of home reklama a sociální a nekomerční reklama. O vítězi rozhodne mezinárodní porota, v níž zasednou Mike Longhurst, člen výkonné rady Evropské asociace komunikačních agentur, Johanes Newrkla, bývalý předseda Art Director’s Clubu Europe, či Giovanni Lunghi, člen výkonné rady Evropské nadace pro vzdělávání v oblasti komerčních komunikací.

Speciální kategorií je pak ještě Young Marbles, určená studentům mediálních oboru v Česku a na Slovensku. Ti mohou přihlásit návrh kampaně, který na zadané téma vypracují. I vítěz Young Marbles postupuje automaticky na festival Golden Drum.

Autor: