Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Důkaz? Jen videozáznam

Česko

Incident fotbalisty Václava Svěrkoše v Teplicích neviděli rozhodčí ani delegát

PRAHA Je to jako zapeklitý případ z detektivky, jejíž příběh je postaven na dvou protichůdných vyjádřeních. Fotbalový útočník Baníku Ostrava Václav Svěrkoš podle jednoho z nich inzultoval po skončení nedělního utkání teplického Antonína Rosu, podle druhého jen Rosa sehrál divadlo. Ligový incident zřejmě rozsoudí až disciplinární komise.

Hlavním důkazem se má stát videozáznam, který Teplice jako pořádající klub odeslaly ČMFS. „Je na něm patrné, jak si hráči podávají ruce, Svěrkoš přichází k Rosovi, chytá ho pod krkem a strká ho k zemi,“ popisuje tiskový mluvčí Teplic Petr Heidenreich.

Podle něj šlo o důsledek nezvládnutých emocí ostravských fotbalistů. „Fotbal nejsou taneční, ale aby se hráči na hřišti škrtili, to už je trochu moc,“ tvrdí Heidenreich.

Svěrkoš po utkání prohlásil, že Rosa incident zveličuje. „Měl by si sáhnout do svědomí, jestli mu ty dva kotrmelce stály za to,“ říkal. Teď už se k zápasu v Teplicích nehodlá vracet. „Ten zápas pro nás skončil příjezdem do Ostravy. Chceme se teď soustředit jen na pohárový duel Poháru UEFA se Spartakem Moskva,“ vysvětluje mluvčí Baníku Igor Bruzl.

Největším paradoxem kauzy je fakt, že v ní neexistují žádní nestranní svědci. Svěrkošovu strkanici s Rosou neviděl delegát utkání ani žádný ze čtveřice rozhodčích. „Jestli k něčemu došlo, já to neviděl,“ potvrzuje hlavní sudí Pavel Královec. „Stáli jsme s asistentem ve středovém kruhu a zřejmě k tomu došlo mimo naše zorné pole. I čtvrtý rozhodčí mi potvrdil, že si toho nevšiml,“ říká Královec.

„Měli jsme na stadionu pět šest zástupců a nikdo nic neviděl. Ale my si s tím poradíme,“ slibuje předseda disciplinární komise Alexander Károlyi.

Rosův krk je už v pořádku Na program jednání jeho komise se spor s jistotou dostane bez ohledu na to, že Teplice podnět k zahájení řízení nepodají. „Napsali jsme svoji námitku do zápisu a tím to pro nás končí. Dál to musí řešit svaz,“ tvrdí Heidenreich.

Disciplinární komise se Svěrkošovým prohřeškem bude zabývat na svém pravidelném zasedání už pozítří. „Všechny podklady prostudujeme a rozhodneme o dalším postupu,“ plánuje Károlyi.

Ve Svěrkošově případě se zřejmě bude posuzovat především úmysl. Rosovi se totiž nic vážného nestalo. „Měl jen zmáčknutý krk, bolelo ho to, ale zase to nebylo žádné drama,“ uznává Heidenreich.

Trestu se, stejně jako Svěrkoš, nakonec možná dočká i rozhodčí Královec, který podle všeho pochybil, když si incidentu nevšiml.

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...