Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dva kluby si stěžují na rozhodčí

Česko

ZLÍN / MLADÁ BOLESLAV Vedení Tescomy Zlín a Mladé Boleslavi podávají protest proti výkonům rozhodčích v nedělních zápasech 19. kola fotbalové ligy. Valaši se domnívají, že dostali gól v Českých Budějovicích z ofsajdu, Středočechům se zase nelíbilo, jak řídili duel v Olomouci oba asistenti hlavního sudího.

Situace v Českých Budějovicích rozpoutala velké diskuse. V 52. minutě se dostal k odraženému míči po rohovém kopu domácí Petr Benát a střelou po zemi překonal Víta Baránka.

Hosté po inkasovaném gólu vehementně protestovali a tvrdili, že jejich brankáři clonil v ofsajdovém postavení stojící útočník Tomáš Sedláček.

Šéf svazové pravidlové komise Jiří Kureš v televizním Studiu fotbal označil gól za regulérní, domácí hráč podle něj přímo neovlivnil hru. Členové komise rozhodčích ale s jeho výkladem nesouhlasí.

„Názor pana Kureše mě velmi překvapil. Gól samozřejmě neměl platit, protože Sedláček chtěl každopádně hrát,“ řekl včera šéf komise rozhodčích Luděk Macela.

Zlínští jsou rovněž přesvědčeni, že branka neměla být uznána. „Připravujeme protest, protože všichni ti experti kromě pana Kureše se shodují, že tenhle typ ofsajdů se musí pískat, aby fotbal zůstal fotbalem. Tři body nám samozřejmě nikdo nedá, chceme, aby se to bez emocí posoudilo,“ uvedl předseda představenstva zlínského klubu Ladislav Valášek.

Výkon rozhodčích se o víkendu nelíbil ani Mladé Boleslavi, která se cítí poškozena výroky obou pomezních sudí Roberta Kubáně a Romana Taciny.

Dohady vznikly hlavně po Hudcově gólu na 2:0, při němž nebylo zcela jasné, zda míč opravdu přešel celým objemem brankovou čáru.

„To byl ale jen jeden z momentů, proti nimž protestujeme. Těch věcí bylo víc. Například požadujeme, aby byla smazána žlutá karta Papadopulosovi, který podle nás rozhodně nefauloval. Na střet hned reagoval asistent Tacina, přitom hlavní stál pět metrů od toho,“ řekl ředitel komunikace klubu Petr Svěcený.

Autor: