Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dva lidé nepřežili srážku kamionu s vlakem

Česko

BEZDĚČÍN Na železničním přejezdu v Bezděčíně u Mladé Boleslavi se v noci z pondělí na úterý srazil motorový vlak s nákladním autem. Bilance je tragická. Nehodu nepřežili dva lidé, kteří jeli v kamionu. Řidič nákladního auta je zraněn těžce, lehká zranění utrpěl strojvedoucí a dva cestující ve vlaku.

Kolize se odehrála hodinu před půlnocí na železničním přejezdu se světelnou signalizací. Nákladní vozidlo značky DAF najelo přímo před osobní motorový vlak, který jel z Mladé Boleslavi do Kolína.

Vlak po srážce s kamionem vykolejil. „Světelná signalizace na přejezdu byla v činnosti, zavinění tedy s největší pravděpodobností nebude na straně železnice,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Vykolejený vlak zvedalo zpátky na koleje několik jeřábů. Škoda na vlaku byla předběžně vyčíslena na čtyři miliony. Poškozen je i nákladní automobil, oprava bude stát přibližně milion korun. Dalších 150 tisíc si vyžádá oprava zabezpečovacího zařízení.

Ve vlaku cestovalo asi 25 lidí. Lékaři se ke zraněným obtížně dostávali. Při nehodě přímo na místě zemřeli dva muži z nákladního vozidla. Jeden z nich ležel vedle auta, druhý byl zaklíněn pod vlakem. Právě k němu se lékař dlouho nemohl dostat. „Vyprošťovali ho hodinu a půl. Pak lékař už jen konstatoval smrt,“ popsala mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Zhruba hodinu trvalo vyprošťování řidiče, který jako jediný z posádky kamionu nehodu přežil. Byl zaklíněn pod přední nápravou vykolejené lokomotivy. S mnohočetným poraněním hlavy, končetin a podezřením na krvácení do břicha ho přepravil vrtulník do pražské motolské nemocnice. Podle mluvčí nemocnice Evy Jurinové leží na ARO a jeho stav je stabilizovaný. Lehce zraněného strojvedoucího a další dva cestující z vlaku sanity odvezly na úrazovou ambulanci do Mladé Boleslavi.

Když záchranáři všechny zraněné a mrtvé vyprostili, dostali informaci, že mezi zbytky kabiny mohou být další lidé. „Tato informace se nakonec naštěstí nepotvrdila,“ uvedl mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš. Provoz na trati byl obnoven kolem půl sedmé ráno.

Letos je to již devětaosmdesátá nehoda na železničních přejezdech. Zahynulo při nich již 17 lidí, dalších 41 bylo zraněno.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!