Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dvojité jubileum stvrdil beton

Česko

NAROZENINY

LOS ANGELES Svoje otisky má nyní v betonu na nádvoří Čínského divadla v Hollywoodu i oscarový herec Robert Duvall. Slavnostní ceremoniál, kdy ponořil svoje ruce a nohy do údajně nejtvrdšího betonu na světě, byl oslavou jeho téměř půl století dlouhé herecké kariéry a zároveň osmdesátých narozenin.

Dav diváků a fotografů sledoval ve středu Duvalla, jak zanechává svoje otisky na nádvoří divadla, kde se podobný ceremoniál odehrává od 20. let minulého století. Svoje otisky zde mají téměř dvě stovky filmových umělců, mezi nimi i Mary Pickfordová a Douglas Fairbanks, kteří byli v roce 1927 mezi prvními, kdo se tu do betonu vepsali. Dále jsou zde k nalezení otisky Meryl Streepové, Willa Smithe, Daniela Radcliffa, tanečníků Freda Astaira a Ginger Rogersové, zpěváků Franka Sinatry a Binga Crosbyho nebo i robotů z filmových Hvězdných válek R2 D2 a C-3PO se zloduchem Darthem Vaderem.

Duvall byl několikrát nominován na Oscara, například za roli ve filmech Kmotr, Apokalypsa, Velký Santini, Žaloba nebo Apoštol. Zlatou sošku si odnesl za roli v dramatu Tender Mercies z roku 1983.

Minulý měsíc byl nominován na cenu amerického hereckého svazu Screen Actors Guild (SAG) za hlavní roli v mysteriózní komedii Get Low.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!