Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dvojka „s“ v Poznani postoupila do finále

Česko

VESLOVÁNÍ

POZNAŇ Dvojka s kormidelníkem Václavem Chalupou, Jakubem Makovičkou a Oldřichem Hejduškem postoupila na mistrovství světa ve veslování v Poznani z úvodní rozjížďky přímo do finále.

Chalupa s Makovičkou startují na MS ve dvou kategoriích, dvojce „bez“ a s kormidelníkem. Jedenačtyřicetiletý Chalupa, loučící se na této akci podle všeho s aktivní kariérou, před odjezdem naznačil, že úvodní rozjížďku dvojky „s“ odjedou veslaři pražské Dukly jen symbolicky a soustředí se na dvojku "bez", kde je rozjížďka čekala o 75 minut později.

Nakonec ale bylo vše jinak. Svěřenci trenéra Petra Blechy ovládli úvodní rozjížďku dvojky „s“, které se věnují pouze krátce, a ve své hlavní disciplíně byli poslední. Předem tak vzdali boj o dvě postupová místa do semifinále a čekají je opravy.

Přímo do semifinále postoupily tři české lodě. Skifařka Miroslava Knapková svou jízdu vyhrála, ženský dvojskif Jitka Antošová, Lenka Antošová byl při svém premiérovém soutěžním vystoupení druhý a stejně dopadla i čtyřka bez kormidelníka.

Do oprav musí skifař Ondřej Synek, jenž hned v úvodní rozjížďce narazil na dalšího z medailových aspirantů, Brita Alana Campbella, a dojel druhý. Čtvrté místo si na úvod připsala skifařka lehkých vah Klára Janáková, a i ona musí do oprav.

Autor: