Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Džeko si ve Wolfsburgu polepšil

Česko

WOLFSBURG Bosenský fotbalový útočník Edin Džeko si prý díky nové smlouvě v mistrovském Wolfsburgu vydělá ročně pět milionů eur (zhruba 128 milionů korun). Bývalý teplický fotbalista si podle listu Bild v týmu německého mistra polepší na pětinásobek oproti dosavadnímu platu.

Třiadvacetiletý Džeko se upsal Wolfsburgu do roku 2013. V kontraktu má však klauzuli, že za dva roky může odejít, pokud za něj případný zájemce složí dvaadvacet milionů eur.

O Džeka měl po vydařené minulé sezoně velký zájem AC Milán, který za něj nabízel 20 milionů eur (přes půl miliardy korun), nicméně Wolfsburg ho odmítl uvolnit.

Do německého klubu přišel předloni z Teplic, kam jej přivedl ze Sarajeva trenér Jiří Plíšek, za více než 100 milionů korun.

V bundeslize nastoupil Džeko od léta roku 2007 v 60 zápasech, vstřelil v nich 34 gólů, letos na jaře se reprezentant Bosny a Hercegoviny stal velkým hitem soutěže. V uplynulém ročníku bundesligy dal 26 gólů a v tabulce střelců zaostal o dvě branky jen za brazilským spoluhráčem Grafitém.

Třicetiletý Grafité už dříve uzavřel s Wolfsburgem vylepšenou smlouvu do roku 2012.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...