Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Erat se blýskl brankou a nahrávkou

NEW YORK Český hokejista Martin Erat se ve čtvrtečním utkání NHL podílel gólem a asistencí na výhře Nashvillu 4:0 nad Minnesotou. Devětadvacetiletý útočník bodoval ve čtvrtém zápase za sebou, během této série zaznamenal dvě branky a čtyři finální přihrávky. Erat asistoval u první branky a třetí gól týmu přidal po úspěšné dorážce střely Joela Warda. A to běžela teprve 13. minuta. „Byl to skvělý nástup. Často hrajeme těsné zápasy, které rozhoduje jeden gól. Hodně se na branky i nadřeme, takže bylo příjemné sledovat, jak to klukům padalo. Dodalo nám to sebevědomí,“ konstatoval brankář Pekka Rinne, který zlikvidoval všech 19 střel a připsal si šestou nulu v sezoně. Poslední gól zaznamenal v poslední části Nick Spalling, který se v zápase trefil dvakrát.

V hostujícím dresu se neprosadil ani Martin Havlát, kterému se proti Nashvillu obvykle daří. Lídr produktivity českých hráčů v soutěži nastřádal v zápasech proti Predators 35 kanadských bodů, nikdo jiný jich nenasbíral více.

Vokoun souboj prohrál V souboji dvou brankářů, kteří byli před dvěma lety spoluhráči, předčil Craig Anderson českého gólmana Tomáše Vokouna a dovedl Ottawu k výhře 2:1 na ledě Floridy. Oba drželi čisté konto až do 52. minuty, poté hostující obránce Erik Karlsson dvěma trefami strhl vedení na stranu Senators. Domácí už jenom zkorigovali skóre brankou Claye Wilsona, jemuž asistoval Michal Řepík.

„Oboustranně to byl špatný zápas. Brankáři se ale prezentovali ve velmi dobrém světle. Mně to v určitých pasážích připadalo, že bychom mohli hrát týdny a stejně bychom gól nedali,“ uvedl trenér Floridy Peter DeBoer po utkání, v němž Vokoun zaznamenal 37 úspěšných zásahů a jeho protějšek Anderson o čtyři méně.