Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Erat táhne Nashville do play off

NEW YORK Skvělý večer prožil v NHL útočník Martin Erat. V sobotním zápase pomohl Nashvillu k vítězství 4:3 v prodloužení nad Los Angeles, když nahrál na všechny čtyři branky.

Hokejisté Nashvillu učinili vítězstvím další krok k play off, protože se posunuli na sedmé místo Západní konference s jednobodovým náskokem na devátý Edmonton.

Predators dokázali bodovat v každém z posledních sedmi zápasů, přičemž šest z nich skončilo rozdílem jediné branky. „Tyto zápasy namáhají naši nervovou soustavu, testují naši odolnost a charakter,“ uvedl trenér Barry Trotz.

Na rozdíl jednoho bodu se poslední postupové příčce do play off přiblížila Florida vítězstvím 6:3 na ledě Dallasu. Čtvrtý gól vsítil český útočník Kamil Kreps a do prázdné branky zpečetil výhru Radek Dvořák, který si v utkání připsal i asistenci.

V brance Floridy dostal před Tomášem Vokounem opět přednost Craig Anderson, který v minulém utkání vychytal týmu čtyřiceti úspěšnými zásahy vítězství na ledě Philadelphie. Dallas se dostává do útlumu v nevhodnou dobu – prohráli už pošesté v řadě a na poslední postupové místo ztrácejí sedm zápasů před koncem základní části šest bodů.

Český útočník Patrik Eliáš vstřelil v první třetině úvodní branku New Jersey v souboji s Carolinou, ale hosté v závěru dvěma góly skóre otočili a Devils si připsali čtvrtou prohru v řadě. Hurricanes se vyrovnání dočkali až v 54. minutě gólem Sergeje Samsonova. O chvíli později obrat dokonal Tuomo Ruutu.

NHL – pátek: Washington - Tampa Bay 5:3 (za hosty 1+0 PROSPAL), Buffalo - Toronto 5:3 (za domácí 0+1 ŠPAČEK), Detroit - NY Islanders 0:2, Chicago - New Jersey 3:2p (za domácí 1+2 HAVLÁT), Colorado - Vancouver 1:4, Anaheim - Edmonton 3:5 (za hosty 0+2 HEMSKÝ, 1+0 KOTALÍK), Sobota: Pittsburgh - NY Rangers 4:3, Nashville - Los Angeles 4:3p (za domácí 0+4 ERAT), Toronto - Boston 5:7 (za hosty 1+1 KREJČÍ), Montreal - Buffalo 3:4sn, New Jersey - Carolina 1:2 (za domácí 1+0 ELIÁŠ), NY Islanders - Philadelphia 3:4sn (za domácí 1+0 MARTÍNEK), Atlanta -Ottawa 6:3 (za hosty 0+1 KUBA), Dallas - Florida 3:6 (za hosty 1+1 DVOŘÁK, 1+0 KREPS, 0+1 FROLÍK), St. Louis - Columbus 4:3sn (0+1 POLÁK - 0+1 HEJDA), Calgary - Minnesota 3:2, San Jose - Phoenix 3:2 (0+1 M. MICHÁLEK - 0+1 HANZAL, 0+1 Z. MICHÁLEK).

Český hráč týdne Martin ERAT (Nashville)

Sedmadvacetiletý útočník má v poslední době skvělou formu. Nejdříve pomohl gólem a nahrávkou porazit vedoucí celek NHL San Jose 3:2, v sobotu pak asistoval u všech čtyřech branek Nashvillu proti Los Angeles. Což byl v NHL dosud jeho největší bodový zisk.