Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Česko

Policie doprovodila fanoušky AS Řím do Edenu, dva zajistila kvůli zahalování

Fanoušci AS Řím foto:  Michal Sváček, MAFRA

Několik stovek fanoušků italského fotbalového klubu AS Řím odpoledne vyrazilo pochodem z Anglické ulice v do Vršovic, kde večer na stadionu Eden sehrál jejich tým zápas Evropské ligy se Slavií. Doprovázeli je policisté včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. „Dva z fanoušků zajistili kvůli nepovolenému zahalování obličeje, jinak byl pochod bez problémů,“ řekl mluvčí policie Daněk.
  13:54aktualizováno  21:38

Zápas Slavie s AS Řím ve 4. kole Evropské ligy začal na stadionu v Edenu od 18:45. Policisté utkání vyhodnotili jako rizikové. Dění kolem stadionu i v ulicích města budou sledovat i po zápase.

Slavia - AS Řím

ve čtvrtek od 18:45 ONLINE

Italští fanoušci se měli sejít odpoledne v centru na Staroměstském náměstí, místo toho se ale seskupili na Praze 2 v Anglické ulici.

Podle informací redakce iDNES.cz se příznivci římského celku cestou na stadion konfliktů nedopouštěli a průvod byl klidný. Okolo šesté hodiny večerní došel až ke stadionu v Edenu.

Mluvčí pražské policie Jan Daněk později řekl, že policisté zajistili dva fanoušky kvůli nepovolenému zahalování obličeje, jinak byl pochod klidný.

Oba týmy se utkaly už před dvěma týdny v Římě. Vedení Slavie tehdy podalo protest proti počínání italské policie při utkání. Slávističtí fanoušci si stěžovali mimo jiné na přehnané kontroly pořadatelů a také na to, že byli dvě hodiny po závěrečném hvizdu drženi ve svém sektoru na Olympijském stadionu. Došlo také k útoku na fanouška.

Slávisté s lídrem tabulky skupin G v italské metropoli prohráli 0:2. Pražané jsou druzí, a pokud se jim podaří Římany doma porazit, neskončí ve skupině hůře než třetí a potřetí za poslední čtyři sezony projdou v pohárech do jarní části.

Jiří Vávra zavzpomínal na slavný gól z roku 1996, kdy Slavia vyřadila AS Řím (26. října 2023):

26. října 2023

Autoři: ,

Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem
Čtenářky testovaly BEBA Comfort inspirovanou mateřským mlékem

Umělé mléko inspirované mlékem mateřským, které se snadno připravuje, má skvělé složení a navíc dobře chutná. Jak obstálo umělé mléko BEBA COMFORT...