Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Extralize vládl Třinec a Vlasák

Česko

Více než hokej řešili fanoušci během základní části nejvyšší hokejové soutěže špatné registrace tří týmů

PRAHA Základní část hokejové extraligy skončila. Jaká byla?

Lidové noviny pro vás vybraly pět událostí, které ovlivnily konečnou tabulku.

Odečet bodů – druhý listopadový den bude navždy zapsán mezi ty nejčernější v dějinách extraligy. Server Hokej.cz píše o tom, že tři kluby nesprávně zaregistrovaly své hokejisty. Plzeň, Mladá Boleslav a Kladno po vleklých jednáních a invektivách s šéfem extraligy Stanislavem Šulcem přichází souhrnně o 48 bodů a extraligu prakticky začínaly od začátku. Plzeň to přesto dotáhla do předkola play off. Kladnu naopak odečty pomohly. Neskončilo po základní části poslední. Moravská nadvláda Prezidentský pohár pro nejlepší tým základní části extraligy zamířil do Třince. V první pětce se dlouhodobě držely i Vítkovice a Zlín. Moravané zkrátka v základní části Čechy přehrávali. U Třince to ale není až tak velké překvapení. Oceláři mají pro letošní sezonu zřejmě největší rozpočet na platy hráčů. Tým vedený střelcem Martinem Růžičkou a veterány Radkem Bonkem s Václavem Varaďou by rád do Slezska konečně přivezl premiérový titul.

Králové bodování Jestliže nejvíc branek padá v Třinci, nejlepší hokejový útok je za západu Čech. Duo Tomáš Vlasák – Martin Straka zcela ovládlo důležité statistiky útočníků. Šestatřicetiletý Vlasák vyhrál kanadské bodování i pořadí střelců, ještě o tři roky starší Straka, který je zároveň majitelem klubu, je zase suverénně nejlepší mezi nahrávači. I proto si Plzeň i přes odečet devatenácti bodů zahraje v play off.

Bídná Sparta Velké hvězdy, velká očekávání, ale nakonec nejhorší umístění za posledních šestnáct let. Hvězdný tým nenašel během celého roku pohodu. Nejprve klub opustili předčasně Hlaváč s Hlinkou, pak i Martin Ručinský. Následovali trenéři Holaň s Volkem a nakonec i střelec Kůrka nebo obránce Vykoukal. Vítězství zkrátka nepřicházela. Sparta za celý ročník nevyhrála ani tři utkání v řadě.

Tobogán Komety Dlouho patřila mezi to lepší, co extraliga nabízela. Brněnská Kometa se skvělými fanoušky okupovala ještě po 29. kole druhé místo tabulky. Pak ale přišel těžko pochopitelný pád. Ve zbývajících třiadvaceti kolech získala jen jedenáct bodů a skončila za hranicí play off. Snad i proto, že majitel klubu Libor Zábranský dlouho vyčkával s razantními kroky.

Soupeři pro play off extraligy Předkolo: Středa 23. února – 1. zápasy: 17.30 Litvínov – Plzeň, 18.15 Slavia – Karlovy Vary. Čtvrtek 24. února – 2. zápasy: 17.30 Litvínov – Plzeň, 18.15 Slavia – Karlovy Vary. Sobota 26. února – 3. zápasy: 17.30 Karlovy Vary – Slavia, Plzeň – Litvínov. Neděle 28. února – případné 4. zápasy: 17.30 Karlovy Vary – Slavia, Plzeň – Litvínov. Úterý 1. března – případné 5. zápasy: 17.30 Litvínov – Plzeň, 18.15 Slavia – Karlovy Vary. Čtvrtfinále: Třinec – ???, Liberec – ??? Vítkovice – České Budějovice Zlín - Pardubice

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...