Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Fanoušci demolovali vlak i autobus

Česko

PRAHA Mají nejhorší pověst v lize a o víkendu znovu předvedli proč. Fotbaloví fanoušci Sparty a Ostravy po sobě cestou z Hradce Králové, respektive Příbrami zanechali památku v podobě zničených dopravních prostředků.

Zhruba 200 sparťanských příznivců po zápase v Hradci Králové nasedlo do dvou autobusů. Cestou na vlakové nádraží rozbili okna, poškodili dveře a poničili vnitřek autobusů. Policie před nádražím všechny pasažéry autobusů spoutala a následně před odjezdem do Prahy legitimovala.

Škoda na dvou autobusech je asi 60 tisíc korun. Zatím policie nikoho neobvinila, hradecká radnice hodlá fanoušky ze stadionu dál odvážet autobusy.

„Je lepší je mít v autobusech než riskovat, že se po zápase budou toulat po městě a ničit majetek. Škoda by pak mohla být vyšší než na případně poničených autobusech,“ řekl mluvčí radnice Václav Svoboda. Město také zvažuje, že autobusům pro fanoušky dá takové úpravy, aby případnému řádění vandalů lépe odolaly. Baníkovci napadli policistu Naproti tomu opilí fanoušci Baníku zase při cestě vlakem z Příbramí poničili interiér několika vagonů a zranili jednoho policistu. Z rizikového zápasu se jich vracelo do Ostravy asi 260.

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě. Policie nadále vyšetřuje míru zavinění konkrétních osob, uvedla mluvčí moravskoslezské policie Darina Majková.

„Svou roli zcela určitě sehrál i alkohol. Fanoušci se chovali arogantně, agresivita vůči policistům se stupňovala. Jeden ze zakročujících policistů musel následně vyhledat lékařské ošetření,“ upřesnila mluvčí. Během cesty policisté řešili také několik přestupků – fanoušci ve vlaku i přes zákaz kouřili a ve vagonech dělali nepořádek.

Autor: