Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Favorit na severní Moravě

Česko

ZPRÁVY ČTK

Vsobotu přibylo jen v Severomoravském kraji 5148 „šťastných“. Proč? Protože se jim podařilo úspěšně vystát před 10 prodejnami státního podniku Mototechna frontu na záznam koupě Favorita, tedy automobilu Škoda 136 L.

Zdánlivě největší šanci měli zájemci v Ostravě na Vítkovické ulici a v Olomouci. V obou prodejnách mohli pracovníci přijmout nejvíce, tedy po 926 záznamech. Ale právě tam se soustředil největší počet chtivých nového, moderněji kapotovaného auta, takže zdaleka ne všichni mohli být uspokojeni alespoň tímto „příslibem“. Rychle bylo zapsáno všech 600 možných budoucích majitelů v Ostravě na Cihelní ulici.

Na olomoucké Envelopě proběhl předprodej v klidu, ovšem držitel pořadového čísla 266, který z pochopitelných důvodů nechce být jmenován, se svěřil zpravodaji ČTK, že před prodejnou on a jeho rodinní příslušníci čekali již od středy a poslední noc pořádně promokl. Zda je šťastný tento způsob prodeje aut, kdy si obchodní organizace myje ruce a respektuje samozvané samosprávy, zůstává nezodpovězenou otázkou. Jisté však je, že se tím nahrává potenciálním spekulantům.