Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Federer obrátil zápas ze stavu 1:5 ve třetím setu

MONTE CARLO Málo vídaný obrat se v 2. kole turnaje v Monte Carlu podařil Rogeru Federerovi, který v třetím setu utkání s Rubenem RamírezemHidalgem prohrával už 1:5. Nejlepší tenista světa dokázal následně získat pět gamů za sebou a v tie-breaku 137. hráče žebříčku porazil 7:1.

Federer tak vydřenou výhrou navázal na nedělní triumf na turnaji v Estorilu, jenž byl jeho prvním v dosud rozpačité sezoně. Světový hráč číslo jedna zahájil zápas suverénně a první set vyhrál za půl hodiny 6:1. Pak však začal kazit, odešlo mu první podání a aktivitu převzal třicetiletý Španěl, jenž do hlavní soutěže postoupil z kvalifikace. Další sadu favorit prohrál 3:6 a nedařilo se mu ani v rozhodující fázi, kdy pustil soupeře až do vedení 5:1.

„Byl jsem trochu pomalý. Soupeř navíc hrál v prvním setu tak špatně, že mě to dokonale zmátlo. Naštěstí pak neunesl tíhu okamžiku, když podával na výhru v utkání,“ řekl první hráč světového žebříčku.

V pravý moment však Federer zpřesnil hru a soupeře, který se několikrát ocitl dva míčky od životního triumfu, začal přehrávat. Za stavu 6:5 pro favorizovaného Švýcara ještě dokázal Ramírez-Hidalgo přerušit sérii pěti prohraných gamů a udrženým podáním si vybojoval tie-break, v něm ale Federer jasně dominoval a postoupil do 3. kola proti Gaelu Monfilsovi.

„Z předvedené hry jsem zklamaný, ale jinak si nemůžu stěžovat. Na antuce mám za sebou šest zápasů a všechny jsem vyhrál. To mě velmi těší,“ prohlásil Federer.