Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Sázka na „šalamounské řešení“. Ficovi z Fialovy vlády nikdo nepopřál, Slováky ale víc pobuřuje české moralizování

Čeští ústavní činitelé vsadili na „šalamounské řešení“. Vítězi slovenských voleb Robertu Ficovi jmenovitě negratulovali, omezili se pouze na komentáře velebící historické vazby obou zemí, blízkost a přátelské vztahy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Rakusane, za ty dva roky jste toho fakt moc nepredvedli! A udelat bilion vladniho dluhu za pouhy 4 roky je 1. nechutne, 2. neschopne, 3. neuveritelne! Takze zkuste napr. poslat alespon vsechny statni zamestnce v duchodovem veku do duchodu a misto nich nikoho nenabirat! Nebo zavedte dedickou a darovaci dan, nebo udelejte treti sazbu dph 33% na auta nad 1milion, kabelku nad 10000, hodinky nad 10000 apod. elity to urcite rady zaplati. Kdyz neudelate nic, bude vladnout Babis s Okamurou a bude to Vase vina!!!

0 0
možnosti

J39a86n 44Š38v14á38r87a

5. 10. 2023 20:59

To jste mel rict hned, ze jste komunista...

0 1
možnosti
Foto

Já nejsem z Fica taky celej divokej, ale to, co předvádí naši politici, to je do nebe volající. My budeme neustále komusi sdělovat, co a jak měl udělat. Slováci si zvolili, koho si zvolili, je to jejich věc.

2 0
možnosti

jj, naprosto souhlasím. Jak je v článku správně napsáno, gratulace je projevem respektu ke slovenským voličům... a naší panáci, zejména Rakušan, jim (těm voličům) řekli jinými slovy: jste děsně pitomí, že jste zvolili Fica.

Je to děs.

Zdůvodnění slyším od slovenských i našich politiků různá (zdůvodnění Ficova vítězství), ale ani jednou jsem neslyšel to, podle mě, nejreálnější:

Raději budu volit toho mafiána a hajzla Fica než stodvacetšest pohlaví, vítání imigrantů, podporu veřejných defilé exhibujících úchylů, genderově-klimatologické šílenosti... atd.

2 0
možnosti

Problém progresivistů, rudozelených a liberálů je v tom, že se neumí chovat jako demokraté a když není po jejich tak je zle a mají tendence to řešit podobně jako v nesvobodných režimech a to minimálně okleštěním některých svobod pomocí cenzury a náhubkových zákonů, samozřejmě s tím, že je to na obranu demokracie.

9 2
možnosti

Jaká zase cenzura? Jediná hmatatelná cenzura je to, jak Okamura a další členové SPD banují všechny nepohodlné názory na Facebooku.

0 0
možnosti

Všichni uznali, že volby na Slovensku byly demokratické. Vzešel z nich vítěz, který však EU ani naší současné vládě „nevoní“. Ovšem je to vůle voličů na Slovensku – a vzhledem k situaci, která už nějakou dobu u našich sousedů panuje, se není co divit, že zvítězil právě Fico. Poznámky Rakušana plynou jen z nadutosti a částečně i ze strachu. Ostatně takřka každý z vlády se ohání liberálností, svobodou a demokracií. Tak proč tedy neuznají i to, že voliči na Slovensku si mají právo vybrat, koho volit. A onen Rakušanův – a nejen jeho – strach z výsledků budoucích voleb u nás, je oprávněný. Svými kroky, počínáním a chováním jen přihrávají voliče do náruče nynější opozice a stran s vyhraněnějšími názory. Jenže jen slovy nic nezmohou, za vládu mluví skutky. A ty říkají jediné – zatímco na úrovni EU, jako předsedající země a i v následné podpoře Ukrajiny, tam si vede nadmíru dobře a získává kredit. Co se týče samotné ČR a jejich obyvatel, zde to vypadá, jako by vláda dělala co možná nejvíce proti

12 1
možnosti

J31a81n 16Š76v12á81r40a

5. 10. 2023 21:03

Pisete hlouposti. Nikdo Slovakum nebrani v tom vybrat si blbe. Nicmene neni jediny duvod jim k blbosti blahprat! K cemu bysme meli gratulovat? K tomu, ze se Fico zacne mstit policajtum, kteri razili heslo; “padni komu padni”? Vy moc veci nedomejslite, vidte?

0 0
možnosti

Brusel dá noty a česká vláda hraje. Bohužel falešně.

12 5
možnosti

J88a84n 36Š88v24á57r56a

5. 10. 2023 21:09

Vy si proste nepripustite, ze nekdo muze mit rozdilny nazor od toho Vaseho aniz by musel chodit nekam pro noty, ze??? Podle sebe soudim tebe, ze?

0 0
možnosti

Pokud jsem četl tak naši politici popřáli. Kdo chtěl více, popřál vřeleji jako ABčko, který se snažil hovořit i Slovensky. Nečeká snad nikdo bouchání hlavou o zem. Ostatně Fico na nás nenechal niť suchou... Moralizování. Spíše mi vadí jejich rusofilství a chcimírování Fica.

4 20
možnosti

Jde primárně o „oficiální“ popřání od premiéra. Což se nestalo. Ani další vrcholní představitelé neutrousili nějaká slova přání. Spíše naopak, jedovatou slinu... Politický bonton se většina našich politických představitelů nikdy nenaučí, ve své nabubřelosti a opilosti mocí...

17 1
možnosti

Když ono demokratické je jen to, co se mi líbí. My se na škole učili něco jiného. Škoda že vláda nemá k dispozici nějakého politologa, co by jim to vysvětlil.

11 3
možnosti
Foto

Typická reakce našeho premiéra - nechat událostem volný průběh - a když to vyjde, přihlásit se o zásluhy. Nevěříte? Co nedávná pochvala, jak dobře řídil EU v prosazení zelených zákonů a nařízení? Nikdo netušil, že je takovým odborníkem na zeleň - ani já.

11 2
možnosti

Fialova fialová vláda? Naprosté dno, které vzniklo smícháním ODSácké modré a bruselské ekoneoliberální rudé.

18 3
možnosti

Doma a na pětikoaličnich radách ať si fialka a spol. myslí a říká co chce. Ale má (bohužel) funkci a k ní se vážou i nějaké zvyklosti. A postoje typu “kdo nejde s námi, jde proti nám” už tady byly. Tahle naše vláda nemá patent na rozum (dokladuje to dnes a denně) a morální zásady uznává jen pokud z toho něco sype (třeba STANu). Jsou to prostě burani a já být Ficem (pokud tedy sestaví vládu), tak první zahraniční návštěvu udělám do Čech, ale s touto cháskou se nepotkám

20 2
možnosti

J50a86n 59Š44v71á42r97a

5. 10. 2023 21:11

...no budte klidnej, kdyz k nam Fico neprijede, nic se nestane a plakat kvuli tomu take nebudeme, vite?

0 0
možnosti