Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Film

Česko

Zemský ráj to na pohled (ČR)

režie: Irena Pavlásková Scenáristka Tereza Boučková vycházela při psaní z autobiografické prózy Indiánský běh. Děj filmu, distributorem označeného jako „mrazivá komedie“, se odehrává mezi sovětskou invazí a vrcholem normalizace, Marta (Vilma Cibulková) a její dcery Majda a Gábina (Dana Marková, Tereza Voříšková) patří do okruhu pražských disidentů, vyrovnávají se s policejní perzekucí i partnery. Portrét disidentské společnosti není zrovna lichotivý.

Ctihodný občan (USA) režie: F. Gary Gray Jamie Foxx jako úspěšný obhájce grázlů, Gerald Butler jako manžel a otec, který se těm grázlům potřebuje pomstít.

Vánoční koleda režie: Robert Zemeckis Klasický Dickensův příběh v digitálním zpracování. Jim Carrey jako Skrblík.

Zakletý v čase (USA) režie: Robert Schwentke Příběh lásky mezi Clare (Rachel McAdamsová) a Henrym (Eric Bana), který trpí vskutku pozoruhodnou genetickou poruchou – nekontrolovatelným přesouváním se v čase.

Dá se očekávat, že to hrdinové nebudou mít úplně jednoduché, publiku se doporučuje vybavit se dostatečnou zásobou kapesníků.

Autor:

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...