Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Finále nekončí. Třinec má další mečbol

Česko

Hokejová extraliga – Korunovace mistra se v Ostravě na poslední chvíli odložila

Sebevědomý favorit odmítl titul, teď má šanci oslavit ho doma. Hokejové finále se přesouvá do Třince. Díky výhře Vítkovic pokračuje dál.

OSTRAVA Půl minuty... Stačilo jen třicet vteřin – a Třinec by se už třetí den opíjel v bujarých oslavách.

Jenže tahle série ještě nekončí. Slezané v hokejové extralize prohráli čtvrté finále 4:5 po samostatných nájezdech a v Ostravě nevyužili svůj první mečbol. „Ale pořád máme ještě tři, my jsme v pohodě,“ mávl rukou po sobotní prohře třinecký kapitán Radek Bonk.

Regionální derby se tak na zítřek přesouvá k páté bitvě do Třince, kde klub může slavit před vlastním publikem svůj historický titul.

Ve finále vede stále pohodlným náskokem 3:1 a utěšuje ho ještě jedna skutečnost: stav z 0:3 na zápasy v Česku nikdo nikdy neotočil.

„Pořád máme šanci být v tomhle první,“ nevzdává se vítkovický brankář Roman Málek. „Myslím, že zázraky se pořád dějí.“

Však se jeden malý stal už v sobotním utkání. které Třinečtí nevídaně ztratili. V poslední minutě při domácí power play totiž Jan Peterek minul z několika metrů prázdnou branku a z protiakce Lukáš Klimek v čase 59:30 srovnal na 4:4.

Obrat potom Ostravané dokonali v penaltovém rozstřelu, kde hrdina Málek vychytal Poláka i Bonka. Zhrzený Peterek žádost o rozhovor odmítal. „Nikdo mu to vyčítat nebude, to se může stát,“ řekl za něj jeho spoluhráč Ladislav Kohn.

Je to také psychologická válka „Jsem za kluky rád, že jsme tohoto vítězství dosáhli,“ přiznal vítkovický trenér Mojmír Trličík. „Hlavně za to, co se před tím zápasem v novinách neustále připomínalo.“

O čem je řeč? O nelichotivé bilanci Vítkovic ve finále – v novodobé historii vyhrály z dosavadních 19 duelů teprve třetí. A vůbec poprvé ve vlastní aréně.

„Tentokrát si ho zasloužili, protože tomu šli naproti,“ uznal Bonk. „Ale máme pořád náskok. S námi doma budou mít co dělat,“ vzkazuje útočník Martin Adamský.

Je to i psychologická válka.

Třinečtí sice poslední zápas prohráli, jenže na ledě znovu předváděli svoji uvolněnost. A po představení jako by dávali najevo svou mentální sílu. Je na nich patrné ohromné sebevědomí, někteří se dokonce jakoby bezstarostně usmívali se slovy: „Vůbec nic se neděje.“

„Ale dali nám ještě šanci a nyní nás čeká úterní zápas,“ připomíná Málek. „Jsme rádi, že si tohle finále můžeme ještě prodloužit.“ Jenže na jak dlouho?

Vítkovický kádr provází zranění a teď bude čelit třineckému peklu... „A u nás se nám daří. Tam jsme obrovsky silní,“ varuje Bonk.

Město žije touhou po největším sportovním úspěchu, kterému je pořád hodně blízko. Vítkovičtí, třebaže ještě drží naději, možná skončí podruhé za sebou „jen“ stříbrní.

Málokdo totiž věří, že by tomu mohlo býti jinak. I když... zázraky se čas od času v hokeji opravdu stávají.

***

Finále play off České pojišťovny

4. zápas

5:4

po nájezdech

VÍTKOVICE - TŘINEC

Stav série: 1:3 Předchozí výsledky: 2:5, 0:2, 1:4 Branky a nahrávky: 7. J. Sýkora (Burger, Vosátko), 19. Vrána (Klimek, Malík), 35. Húževka (Káňa, Ujčík), 60. Klimek (Káňa, Vrána), rozhodující nájezd Šedivý -5. Bonk (Varaďa, M. Růžička), 12. Zíb, 51. Lojek (Kohn, D. Květoň), 53. Kohn (Krajíček, Polanský).

Proměněné nájezdy: Šedivý, Ujčík (oba Vítkovice).

Neproměněné nájezdy: Polák, Bonk (oba Třinec).

Rozhodčí: Baluška, Ország (oba SR) - Barvíř, Blümel.

Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1.

V oslabení: 1:0.

Diváci: 9471 (vyprodáno).

Třetiny: 2:2, 1:0, 1:2 - 0:0.

Další zápas: zítra v Třinci (od 17.10, ČT4)

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...