Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Finanční krize zastavila růst Nové Karoliny

Česko

OSTRAVA Celosvětová finanční krize se dotkla i Ostravy, kde musejí být dočasně zastaveny některé práce na Nové Karolině, která se má stát novou částí centra města.

V první etapě jednoho z největších městských projektů v Česku se zatím bude pokračovat pouze ve výstavbě administrativní budovy. Budování obchodního centra a dalších staveb je pozastaveno na dobu neurčitou. Radní se však neobávají, že by projekt dopadl neúspěšně. Developerskou soutěž na zástavbu bývalé koksovny vyhrála společnost Multi Development. „Informovali nás o tom, že mají problém se zabezpečením peněz na výstavbu první etapy. Jednání, která dosud vedli, byla přerušena a očekává se jejich zahájení,“ uvedl náměstek primátora Lukáš Ženatý. Multi Development počítá s tím, že banky začnou půjčovat peníze ihned po stabilizování stávající situace. „Jestli to bude měsíc, dva nebo tři, neumí říct ani oni, ani my,“ dodal.

První etapa měla být dokončena v roce 2010, město zatím se zástupci společnosti nejednalo o případných postizích za nedodržení smlouvy.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: