Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Česko

Firmy pomáhají: Projekt, který stmeluje lidi. Developerská společnost Getberg věnovala obci Strančice byty

Když se developerská společnost dozvěděla, jak by mohla obci pomoci, okamžitě se zrodil nápad na darování bytů. foto: GETBERG

Obec Strančice se dlouhodobě potýká s nedostatkem učitelů, to by se ale v blízké době mohlo změnit díky devoloperské společnosti, která obci věnovala celý bytový dům v rezidenční projektu East Gardens. Ten tak může obec využít jako jako benefit při hledání nových učitelů či jiných zaměstnanců ve veřejném sektoru.
  7:00

Když se developerská společnost dozvěděla, jak by mohla obci pomoci, okamžitě se zrodil nápad na darování bytů. „V každé obci přemýšlíme nad její budoucností a čím bychom ji mohli přispět. Věděli jsme, že ve Strančicích je nedostatek učitelů. Rozhodli jsme se jednat a pomoc situaci zlepšit, a proto jsme věnovali celý bytový dům obci, která ho využije jako benefit při hledání nových učitelů či jiných zaměstnanců,“ říká Kamil Dunaj, který s obcemi jedná hned v úvodu spolupráce.

Developerská společnost tak chce přispět rozvoji celé obce. Slavnostní předání bytů proběhlo v listopadu, kdy se developeři setkali se starostou Strančic Oldřichem Trejbalem a předali mu klíče od celkem tří bytů. Proběhlo i symbolické přestřihávání pásky a tradiční přípitek s pracovníky městského úřadu. „Byty budeme používat pro dobro obce a občanů. Máme vizi poskytnout byty jako bonus pro lékaře nebo učitele, kterých máme momentálně ve Strančicích nedostatek.“ říká starosta obce Trejbal.

Proběhlo i symbolické přestřihávání pásky a tradiční přípitek s pracovníky městského úřadu.

Slavnostní předání bytů proběhlo v listopadu, kdy se developeři setkali se starostou Strančic Oldřichem Trejbalem a předali mu klíče od celkem tří bytů.

Firma Getberg si zakládá na kvalitních rezidenčních projektech, často tak spolupracuje s obcemi a přizpůsobuje spolupráci představám druhé strany. „Především představy obce jsou jednou z nejdůležitějších složek pro návrh urbanismu. S obcí Strančice jsme se již od počátku chtěli vytvořit projekt, který bude spojovat sousedy a pomůže jim vytvářet přátelské vztahy. Proto jsme do projektu zahrnuli i společný prostor v podobě parku s dětským hřištěm, který leží uvnitř projektu a rezidenti se k němu dostanou rovnou ze své zahrady,“ říká Dunaj.

Rezidenční projekt East Gardens

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!