Úterý 4. června 2024, svátek má Dalibor

jen za 89 Kč/měsíc

FK Jablonec 2:0 Sigma Olomouc

Branky: 7. Valenta, 49. Necid. Rozhodčí: Královec - Filípek, Novák. Bez karet. Diváci: 3385. Poločas: 1:0.

Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Huber, Hamouz - Michálek, Eliáš, Valenta (79. Klapka), Žofčák (73. Baranek) - Fujerik, Necid (64. Straka).

Olomouc: Drobisz - Jinřišek, Škerle, Hudec, Heidenreich - Bajer, Kaščák (77. Rýdel), Rossi (60. Klesnil), Onofrej (65. Kazár) - Bueno, Janotka.

Fotbalisté Jablonce porazili ve 27. ligovém kole Sigmu Olomouc 2:0 brankami Valenty a Necida. Ukončili tak černou sérii tří porážek a vzdálili se z pásma bezprostředního ohrožení sestupem. Jablonec, vědom si nutnosti bodů, začal velice zhurta a hned z prvního útoku vážně ohrozil branku hostí, když střela Necida z pětadvaceti metrů orazítkovala břevno. O dvě minuty později měli domácí další šanci, ale Valenta zblízka hlavičkoval mimo. V 7. minutě se už prořídlé domácí ochozy radovaly. Valenta se odhodlal k pokusu z dálky, střelu nešťastně tečoval Škerle a k překvapení všech i brankáře Drobisze míč podél tyče skončil v olomoucké brance.