Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Florbalisty čeká příprava na MS

Česko

PRAHA Osmadvacet hráčů nominovali na závěrečné soustředění před mistrovstvím světa v Ostravě a Praze trenéři českých florbalistů Zdeněk Skružný, David Zlatník a Pasi Tilander. Čtyři brankáři, devět obránců a patnáct útočníků budou o místa v dvacetičlenném kádru pro šampionát bojovat v Teplicích od středy 26. listopadu do neděle 30. listopadu. Na konci soustředění bude zveřejněna konečná nominace.

„Původně jsme chtěli do Teplic pozvat dvaadvacet hráčů a čtyři gólmany, z nichž vybereme konečnou dvacítku. Po turnaji ve Finsku jsme nominaci ještě o dva hráče rozšířili. Po Kuopiu chceme navýšením počtu hráčů přece jenom ještě zvednout konkurenci v týmu,“ řekl internetovým stránkám České florbalové unie Skružný.

Českému týmu nevyšla na přelomu října a listopadu turnajová generálka na domácí šampionát. V rámci Euro Floorball Tour prohráli v Kuopiu se Švédskem 3:11, s Finskem 2:9 a se Švýcarskem 3:8. Rozšíření nominace se podle Skružného hodí i do tréninkových jednotek v Teplicích. „Můžeme pracovat s pěti útočnými trojkami a třemi trojicemi obránců, kteří se tak mohou průběžně střídat,“ doplnil.

Oproti turnaji v Kuopiu se v Teplicích objeví sedm dalších hráčů -brankáři Koráb a Barák, obránce Brus a útočníci Fojta, Koňařík, Salát a Zozulák.

Koráb, Brus, Koňařík a Zozulák na konci minulého týdne získali pro Česko stříbro na akademickém mistrovství světa ve Finsku.

Světový šampionát se hraje od 6. do 14. prosince. Český tým narazí v základní skupině A v ostravské ČEZ Aréně postupně na Rusko, Švédsko, Lotyšsko a Itálii. Do semifinále postoupí dva nejlepší týmy ze skupin. Boje o medaile a konečné umístění se hrají v pražské O2 Areně.

Autor: