Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Policie zadržela čtyři fanoušky Betisu, v Praze napadli sparťany kvůli čepici

Česko

  18:08aktualizováno  18:22
Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne zadrželi čtyři cizince, kteří v noci napadli a zranili dva fanoušky pražské fotbalové Sparty. Jeden z nich utrpěl tržnou ránu na hlavě. Podle kriminalistů s největší pravděpodobností útočili příznivci španělského Betisu Sevilla, s nímž se Pražané dnes večer na Letné utkají v rámci Evropské ligy.

„Kolem druhé hodiny ranní došlo v ulici Na Příkopech k napadení dvou mužů, na svědomí by to s největší pravděpodobností měli mít fanoušci klubu, se kterým Sparta dnes hraje,“ uvedl pro iDNES.cz mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Útok zřejmě iniciovala čepice Sparty Praha, kterou měl jeden z napadených při na hlavě.

Policisté zadrželi čtyři cizince podezřelé z tohoto napadení kolem čtvrté hodiny odpoledne v centru Prahy na Senovážném náměstí. K jejich vypátrání kriminalisté využili kamerové záznamy. V současnosti jsou ve vazbě, probíhají výslechy a policie zjišťuje, co přesně se na místě odehrálo.

Policie učinila před zápasem standardní opatření odpovídající pohárovému utkání. Nadále dohlíží na dodržování veřejného pořádku v pražských ulicích a monitoruje pohyb fanoušků. Utkání 5. kola Evropské ligy mezi Spartou Praha a Realem Betis na Letné začíná v 18:45.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...