Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Francouzský pavoučí muž zlezl další mrakodrap

Česko

PAŘÍŽ Francouzský pavoučí muž Alain Robert včera ráno zlezl jednu z nejvyšších budov v pařížské obchodní čtvrti La Défense, napsala agentura AFP. V minulosti již překonal dva nedaleké mrakodrapy. Sedmačtyřicetiletý Francouz vylezl na 185 metrů vysoký mrakodrap společnosti GDF-Suez za pouhých 45 minut.

První mrakodrap si tento „horolezec“, který obyčejně leze bez jištění, připsal na konto již v roce 1994, když vystoupal na vrchol chicagské CityBank. Od té doby vylezl na stovku výškových budov po celém světě.

Úctyhodného výkonu dosáhl v září loňského roku, kdy zlezl věže Petronas v malajské metropoli Kuala Lumpur, které byly se svými 452 metry po dlouhou dobu nejvyšší stavbou světa.

V pařížské čtvrti La Défense nelezl Alain Robert poprvé. Slavnou 105 metrů vysokou Archu překonal v roce 1999, 187 metrů vysoký mrakodrap společnosti Total pak v roce 2003.

Muž, který o sobě tvrdí, že je dvoutřetinový invalida a má strach z výšek, se obvykle při svém „koníčku“ potýká s nepochopením policistů a úřadů, letos se však dočkal i zápisu do Guinnessovy knihy rekordů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!