Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Při výkopu před kulturním domem ve Frýdku-Místku se našly lidské kosti a bota

Česko

  18:16
Během výkopových prací v prostoru před bývalým Kulturním domem Válcoven plechu ve Frýdku-Místku našli pracovníci technických služeb lidské kosti. Jedná se o neúplné kosterní ostatky. Podle policejní mluvčí Evy Michalíkové bude provedena soudní pitva, která by měla osvětlit další skutečnosti, ať už se jedná o pohlaví, či dobu úmrtí. Případem se zabývají frýdecko-místečtí policisté.

ilustrační snímek foto: Archeologický ústav AV ČR

„Policie ČR potvrdila, že se jedná o neúplné lidské kosterní pozůstatky. Ostatky ohledal koroner a až pitva určí pohlaví a dobu, kdy dotyčná osoba zemřela,“ uvedla mluvčí města Jana Musálková Jeckelová. Zatím není zřejmé stáří kosterních ostatků, ani jak tento člověk zemřel.

Na kosti narazili dělníci při bagrování. Nacházely se pod betonovou vrstvou v mělkém podloží. Na místě byla nalezena i bota. „Práce musely být přerušeny,“ uvedla Musálková Jeckelová. Podle Michalíkové už policie dokončila ohledání místa nálezu.

Oprava prostoru před bývalým kulturním domem začala před několika dny. Město za téměř 23 milionů korun upraví nevzhledné prostranství mezi budovou bývalého kulturního domu a tamními prodejnami.

Rekonstruují se zpevněné plochy a obnovuje se zeleň. Prostor oživí dvě stromové aleje. Jedna bude podél příčného chodníku u bytového domu, druhá pak před budovou bývalého kulturního domu. Pracovníci vysadí přes 20 nových stromů, platany a sakury.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!