Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Fulnek možná nedohraje jarní část druhé ligy

Česko

FULNEK Pokud fotbalový svaz neodblokuje druholigovému Fulneku přestupy, dohraje jarní část soutěže možná jen patnáct týmů.

Vše odstartoval výrok arbitrážní komise, která nařídila Fulneku zaplatit Vítkovicím podíl z loňského prodeje útočníka Ondřeje Smetany do Liberce. O výši podílu se však obě strany přou.

Zatímco majitel fulneckého klubu Roman Mroček trvá na tom, že má vyplatit jen 20 procent z transferu, tedy 120 tisíc korun, arbitráž uznala požadavek Vítkovic, které si činí nárok na částku blížící se půl milionu korun.

„Tuto částku ale absolutně platit nebudeme,“ řekl sportovní ředitel fulneckého klubu Oldřich Jakubek. „A pokud nám svaz nepovolí přestupy, skutečně soutěž nedohrajeme,“ dodal.

Mroček za takových okolností dokonce svazu pohrozil žalobou. Fulnek má na urovnání sporu necelé dva týdny.

Pokud však nikdo neustoupí, je zřejmé, že ze zamotané situace není východisko. Nesplnil by totiž rozhodnutí arbitráže, svaz mu tudíž nepovolí přestupy, a klub tím pádem dostojí své hrozbě, že opustí druhou ligu. „My tu sumu platit opravdu nehodláme,“ zdůraznil ještě jednou Jakubek.

Tým, který po podzimní části uzavírá druholigovou tabulku s šestibodovou ztrátou na patnácté béčko Sparty, se zatím dál připravuje na sezonu, ale s výrazně oslabeným kádrem bez osmi zkušených fotbalistů. Z podzimní soupisky už odešli Josef Lukaštík, Marcel Pavlík, Vladimír Staš, Radek Slončík, Tomáš Vajda, Michal Vyskočil, Zdeněk Traxl a Josef Jindřišek.

***

„Pokud nám svaz nepovolí přestupy, skutečně soutěž nedohrajeme,“ pohrozil sportovní ředitel Jakubek

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!