Neděle 5. května 2024, svátek má Klaudie

Generálku zvládla Sparta i Slavia

PRAHA Týden před vstupem do ligového jara se dařilo fotbalistům obou pražských „S“. Sparta nejdřív v sobotu porazila LASK Linec 3:0 po dvou brankách Kuliče a jednom zásahu slovenského záložníka Kucky.

Ve včerejším souboji podzimních mistrů české a slovenské ligy zase Slavia v Edenu zdolala Slovan Bratislava 2:0.

Na Letné se Spartě povedl především začátek, již po 59 sekundách se prosadil Marek Kulič. V 17. minutě přidal další gól. Kdyby ominutu později nezastoupil gólmana stoper Hoheneder, mohl slavit hattrick. Pak šla přece jen aktivita sparťanů dolů, agresivní napadání už tolik neotupovalo hru Lince v rozehrávce. Osmnáct minut před koncem vstřelila jedna ze zimních posil, Kucka, po rohu třetí gól.

Trenéra Jozefa Chovance výsledek potěšil zvláště proto, že počítal po náročném programu s útlumem. „Hráči dokázali s výjimkou Zemana dodržovat taktické pokyny,“ prohlásil kouč, kterého mladý záložník pořádně rozzlobil. Ze hry ho stáhl ještě před poločasem. „To je varování i pro další hráče, podobné výpadky nebudeme tolerovat,“ uvedl kouč, jenž naopak pochválil především třetího střelce Kucku.

Ve slávistické sestavě viděli fanoušci od začátku zápasu pět nových posil. V obraně nastoupili Grajciar s Hoškem, v záloze Trapp a v útoku duo Besta–Fořt. Do druhého poločasu navíc zasáhli ještě Pekhart a Cissé. Úspěšnými střelci se ale v červenobílém dresu proti Slovanu stali již osvědčení Marek Jarolím a Zdeněk Šenkeřík.