Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Generální ředitel ČT Dvořák se mezi svátky zranil na lyžích, zlomil si pánev

Generální ředitel České televize Petr Dvořák foto: Česká televize

Generální ředitel České televize Petr Dvořák se vážně zranil na lyžích, a to během vánočních svátků. „Zlomil si pánev. Nyní je v domácím ošetřování,“ potvrdila pro iDNES.cz mluvčí ČT Karolína Blinková.
  13:21

Dvořák je ve vedení České televize již 12 let. S informací přišel v sobotu ráno deník Blesk.cz.

Ke zvýšené opatrnosti na sjezdovkách vybízejí i experti. Na konci roku, a i nyní na začátku, je zima v evropských skiareálech spíše zelená než bílá, nedostatek sněhu na sjezdovkách je přitom důvodem častých nehod.

Kvůli pádu mimo zasněžené úseky se zvýšil také počet smrtelných nehod. Odborníci varují před kvalitou sněhu a nabádají příležitostné lyžaře a snowboardisty, aby nepřeceňovali své síly a přizpůsobili jízdu svým možnostem.

Dvořák se v uplynulém týdnu již nezúčastnil jednání Rady ČT, na kterém se řešila kauza s Markem Wollnerem ohledně sexuálního obtěžování a bossingu. Stanovisko generálního ředitele, že nic nenasvědčuje tomu, že by Wollner spáchal trestný čin, proto radním tlumočil šéf komunikace České televize Vít Kolář.

Wollner poté v pátek oznámil, že z televize odchází. Učinil to na základně vzájemné dohody se zaměstnavatelem. Obě strany to považují za krok ke stabilizaci situace v ČT. „Bylo to vzájemné a teď si potřebuji především odpočinout, dlužím to i své rodině, která byla pod nesmírným tlakem. Pak se uvidí,“ uvedl pro server iDNES.cz Marek Wollner.

Tento krok je výsledkem vzájemné dohody, náročné pro obě strany,“ uvedla televize ve svém tiskovém prohlášení.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!