Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Grönholm havaroval, Loeb sahá po titulu

MOTORISMUS

SLIGO Francouz Sébastien Loeb suverénně vyhrál irskou rallye a má na dosah zisk čtvrtého titulu mistra světa za sebou. Pilot týmu Citroën triumfoval poosmé v sezoně a pošestatřicáté v kariéře a dokonale využil páteční havárii dosavadního lídra šampionátu Marcuse Grönholma. Ten vyjel z trati a při nárazu do zdi utrhl přední a zadní kolo svého fordu. Druhý výpadek za sebou jej stál vedení v mistrovství. Loeb ho předstihl v průběžné klasifikaci o šest bodů a za dva týdny mu stačí dokončit závěrečnou britskou rallye ve Walesu na pátém místě.

Pohár konstruktérů už zásluhou čtvrtého místa Fina Hirvonena získal Grönholmův tým Ford. „Byla to nejtěžší asfaltová rallye, jakou jsem jel. Vítězství je o to cennější, že Marcus (Grönholm) tady nebodoval,“ řekl Loeb.

Výsledky: 1. Loeb (Fr./Citroën) 3:01.39,2, 2. Sordo (Šp./Citroën) -53,4, 3. Latvala -1.48,2 (Fin./Ford) -2.17,7, ...20. VOJTĚCH (Mitsubishi) -25.06,2. MS po 15 ze 16 závodů: 1. Loeb 110 bodů, 2. Grönholm (Fin./Ford) 104, 3. Hirvonen 89, ...11. KOPECKÝ (Škoda) 10. Pohár konstruktérů: 1. BP-Ford 194, 2. Citroën 173, 3. Stobart Ford 80.