Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Halovému mítinku šéfuje Železný

Česko

PRAHA Příští rok v únoru se uskuteční kvalitně obsazený halový mítink v pražské O2 areně, na který naváže někdy v budoucnosti třeba i halové mistrovství Evropy. Tak zní ideální plán, který si vytyčilo vedení Českého atletického svazu.

Pro realizaci prvního kroku vybrali jeho šéfové tým zvučných jmen. Ředitelem závodů se stal světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný. Stejně jako při ostravské Zlaté tretře bude shánět známé atletické tváře manažer Alfons Juck.

„Nepřijal jsem nabídku hned, musel jsem si ujasnit, co mě čeká. Pořádají to lidé ze Zlaté tretry, peníze jsou zajištěny, někteří hvězdní atleti už také,“ vysvětlil Železný, proč si k trenérské práci přibral další zaměstnání.

Jistými jmény na startovní listině jsou již nyní překážkářský světový rekordman Dayron Robles z Kuby a další olympijská vítězka na překážkách Američanka Dawn Harperová.

Od Roblese by manažer Juck rád viděl světový rekord, za kterým zatím zaostává o tři setiny. „Může to zaběhnout, rozhodně na to má. Je úplně jinde než ostatní překážkáři,“ tipnul si i český rekordman Petr Svoboda, který se na domácí půdě představí také.

Během programu by diváci měli zhlédnout až 11 disciplín. Dorazit k první atletické akci v aréně vyhrazené zatím převážně hokeji by mohla neomezená vládkyně světové tyčky Jelena Isinbajevová nebo výškařská královna Blanka Vlašičová z Chorvatska. „Jejich účast není potvrzená, ale enormně se o ni snažíme,“ prohlásil Juck.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?