Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Halovému mítinku šéfuje Železný

Česko

PRAHA Příští rok v únoru se uskuteční kvalitně obsazený halový mítink v pražské O2 areně, na který naváže někdy v budoucnosti třeba i halové mistrovství Evropy. Tak zní ideální plán, který si vytyčilo vedení Českého atletického svazu.

Pro realizaci prvního kroku vybrali jeho šéfové tým zvučných jmen. Ředitelem závodů se stal světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný. Stejně jako při ostravské Zlaté tretře bude shánět známé atletické tváře manažer Alfons Juck.

„Nepřijal jsem nabídku hned, musel jsem si ujasnit, co mě čeká. Pořádají to lidé ze Zlaté tretry, peníze jsou zajištěny, někteří hvězdní atleti už také,“ vysvětlil Železný, proč si k trenérské práci přibral další zaměstnání.

Jistými jmény na startovní listině jsou již nyní překážkářský světový rekordman Dayron Robles z Kuby a další olympijská vítězka na překážkách Američanka Dawn Harperová.

Od Roblese by manažer Juck rád viděl světový rekord, za kterým zatím zaostává o tři setiny. „Může to zaběhnout, rozhodně na to má. Je úplně jinde než ostatní překážkáři,“ tipnul si i český rekordman Petr Svoboda, který se na domácí půdě představí také.

Během programu by diváci měli zhlédnout až 11 disciplín. Dorazit k první atletické akci v aréně vyhrazené zatím převážně hokeji by mohla neomezená vládkyně světové tyčky Jelena Isinbajevová nebo výškařská královna Blanka Vlašičová z Chorvatska. „Jejich účast není potvrzená, ale enormně se o ni snažíme,“ prohlásil Juck.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!