Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hasiči mají svoji první autoškolu

Česko

HLUČÍN Speciální vlastní autoškolu mají od včerejška hasiči. Je jediná v celé republice a působí v Hlučíně na Opavsku při tamním záchranném útvaru.

Hasiči se tam budou učit řídit nejen osobní auta, ale také vozidla s přívěsem, nákladní automobily či autobusy. „Musí splnit stejné podmínky jako v civilní autoškole. Postupně ale počítáme s tím, že rozšíříme výcvik například o nástavbu v podobě jízd s plnou cisternou či řízení rychlých vozidel. Zdokonalovat se tu budou moci i lidé, kteří již řidičská oprávnění mají,“ poznamenal včera vedoucí autoškoly Hubert Rebok.

Hasiči museli pro výcvik upravit svoje vozidla. S písmenem L se tak v okolí Hlučína a na autocvičišti na letišti v Dolním Benešově-Zábřehu objeví například velká zásahová Tatra 815 v hasičských barvách a další vozidla.

„Po zrušení základní vojenské služby jsme začali pociťovat jistý nedostatek nových příslušníků sboru, kteří by vlastnili řidičské oprávnění pro nákladní vozidla,“ vysvětlil zřízení vlastní autoškoly nejvyšší šéf hasičů Miroslav Štěpán. Dosud nové řidiče školili u soukromých autoškol, souběžně ale připravovali vlastní v hlučínském areálu, který převzali od armády společně s tamní záchrannou jednotkou.

V Hlučíně bude fungovat také výukový model Tatry 815. Jako první ho od včerejška poznává celkem 22 hasičů z šesti krajů. Další budou k výcviku nastupovat postupně podle toho, jak je přihlásí jejich nadřízení.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!