Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Česko

Při požáru domu ve Veselí nad Moravou našli hasiči mrtvého člověka

Po nočním požáru domu ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku našli hasiči mrtvého člověka. (24. února 2024) foto: HZS Jihomoravského kraje

Po nočním požáru domu ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku našli hasiči mrtvého člověka. Jde o letošní první oběť u požáru v Jihomoravském kraji.
  10:44

Na webu hasičů o tom dnes informoval jejich mluvčí Jaroslav Mikoška.

Oznámení o požáru domu hasiči přijali v pátek krátce po 22:30. „Za čtyři minuty byla na místě naše první jednotka, která po násilném vstupu do domu zahájila v dýchací technice průzkum uvnitř zakouřeného objektu,“ uvedl Mikoška.

Situaci podle něj ztěžoval fakt, že dům byl zaskládán odpadem. „Velitel zásahu si proto nechal povolat další jednotky a vyhlášen byl druhý stupeň poplachu. Operační středisko na místo vyslalo celkem devět hasičských jednotek,“ uvedl mluvčí.

Hasiči museli postupně vynášet odpad z místností a venku jej dohašovat. V požářišti našli člověka bez známek života. „Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 0:39 hodin. Příčina požáru i vzniklá škoda jsou předmětem dalšího vyšetřování,“ doplnil mluvčí.

Autoři: ,