Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Česko

Hasiči při náročném zásahu na ubytovně v Zábřehu zachránili 12 lidí. Nikdo nebyl zraněn

V Zábřehu na Šumpersku vypukl 23. dubna 2021 večer požár ubytovny. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů včetně výškové techniky. foto: ČTK

Zábřeh (Šumpersko) - Celkem 12 lidí se podařilo zachránit hasičům při nočním požáru jednoho z pokojů v ubytovně v Zábřehu na Šumpersku. Během zásahu v silně zakouřeném objektu museli v dýchacích maskách prohledat 35 pokojů, jednoho obyvatele sundali ze střechy. Evakuovali 52 lidí, nikdo nebyl zraněn, sdělila v sobotu mluvčí hasičů Lucie Balážová. Náhradní ubytování nebylo nutné zajišťovat. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie, škoda byla předběžně odhadnuta na půl milionu korun.
  9:43

Podle hasičů šlo o velmi náročný zásah v členitém a rozlehlém dvoupodlažním objektu ubytovny, silný kouř navíc ztěžovala orientaci nejen hasičům, ale také místním obyvatelům. „Po příjezdu na místo a průzkumu rozsáhlého dvoupodlažního objektu několika pátracími skupinami bylo potvrzeno, že hoří jeden z pokojů. Byly zahájeny hasební práce a souběžně jsme v silně zakouřeném a členitém objektu s minimální viditelností vyhledávali po jednotlivých pokojích obyvatele domu a postupně jsme je vyváděli ven,“ popsala mluvčí hasičů.

V Zábřehu na Šumpersku vypukl 23. dubna 2021 večer požár ubytovny. Vyžádal si...
V Zábřehu na Šumpersku vypukl 23. dubna 2021 večer požár ubytovny. Na místě...

Někteří obyvatelé budovu opustili sami, jednoho hasiči pomocí výškové techniky sundali ze střechy objektu. „Celkově jsme museli pečlivě, ale velmi rychle prohledat 35 pokojů. Zachránili jsme takto 12 osob, evakuováno bylo v souhrnu 52 lidí,“ doplnila mluvčí hasičů.

Pokoj, v němž vzplanul oheň, shořel v celém rozsahu včetně vybavení. Plameny dostali hasiči pod kontrolu během necelých 30 minut. Přetlakovou ventilací poté ubytovnu odvětrali a následně se mohli lidé vrátit do svých pokojů.

Autor:

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!
Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...