Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

Havel slaví už dnes. Hvězdným koncertem

Česko

PRAHA Bývalý český prezident Václav Havel si připomene dvacáté výročí pádu totality už dnes, tři dny před státním svátkem.

Na dopoledne chystá mezinárodní kolokvium ve velké aule Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Večer pak proběhne slavnostní koncert v kulturním centru Pražská křižovatka na Anenském náměstí.

Od osmi hodin tu na Havlovo pozvání zazpívají například americká zpěvačka Suzanne Vega, písničkářka Joan Baezová či operní hvězda Renée Fleming. Vrcholem večera má být vystoupení Lou Reeda.

Během koncertu promluví také dva významní intelektuálové z východní a západní strany bývalé železné opony. A to známý polský publicista Adam Michnik a francouzský filozof André Glucksmann. Havla a jeho přátele přijde pozdravit i český prezident Václav Klaus.

Slovo mají dostat také studenti. A to jak ti současní, tak ti z roku 1989, kteří pád totality do značné míry způsobili. Ze záznamu koncert pozdraví i některé významné světové osobnosti. Z plátna přednese svou zdravici například americký prezident Barack Obama, tibetský vůdce dalajlama, bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov či spolková kancléřka Angela Merkelová.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!