Hemský zvyšoval za Edmonton

V zápasech zámořské NHL si připsali asistence další tři čeští hokejisté

NEW YORK Český hokejista Aleš Hemský skóroval v NHL ve třetím zápase za sebou. Gólem do prázdné branky zpečetil pondělní vítězství Edmontonu 3:1 nad Columbusem. Na jediném úspěchu Blue Jackets se asistencí podílel David Výborný.

Edmonton zvítězil po více než dvou týdnech v základní hrací době a díky zisku dvou bodů přenechal poslední příčku v Západní konferenci týmu Los Angeles. „Výhra v normální hrací době byla velmi důležitá pro sebevědomí týmu. Celkově jsme podali velmi dobrý výkon,“ pochválil své spoluhráče Andrew Cogliano.

Ten v 50. minutě vstřelil vítězný gól Fredriku Norrenovi, jenž v prostřední části vystřídal zraněného Pascala Leclaira. „Bez něho to bylo obtížné. Je základním článkem našeho týmu, ale Freddy chytal velmi dobře,“ řekl po utkání Rick Nash, který v první třetině neproměnil trestné střílení po faulu Ladislava Šmída.

Loňský vítěz základní části Buffalo se po pomalejším začátku dostal do herní pohody. Sabres vyhráli ve Washingtonu 3:1 a připsali si páté vítězství za sebou. „Před touto sérií výher jsme odehráli dva nebo tři zápasy, ve kterých jsme si zasloužili vyhrát, ale nestalo se tak. K odstartování vítězné šňůry nám pomohly v dalších zápasech šťastné odrazy puků, ze kterých jsme skórovali. Od té doby hrajeme sebevědoměji,“ řekl trenér Buffala Lindy Ruff.

V zápase se zaskvěl Jochen Hecht, který byl u všech tří branek, když první dvě vstřelil a u třetí asistoval. Přihrávku na úvodní gól německého útočníka si připsal český obránce Jaroslav Špaček.

Také hokejisté Dallasu pokračují na vítězné vlně. Den po výhře nad Rangers dokázali uspět i na ledě druhého celku z New Yorku. S Islanders sice kvůli zaváhání brankáře Martyho Turka v polovině zápasu prohrávali 0:1, ovšem vše napravil Mike Modano, který o dvě minuty později vyrovnal a o šestém vítězství Stars rozhodl v 35. sekundě prodloužení. „Vítězný gól jsme si nemohli připravit lépe,“ radoval se po zápase americký útočník.

Výsledky: NY Islanders - Dallas 2:3 v prodl. (30. Park /MARTÍNEK/, 58. Šatan -32. a 61. Modano, 47. Halpern). Philadelphia - Boston 3:6 (31. Knuble, 33. M. Richards, 45. Upshall - 5. a 22. Murray, 8. Savard, 28. Metropolit, 34. Schaefer, 60. Kobasew). Washington - Buffalo 1:3 (21. Ovečkin - 11. a 29. Hecht /na první ŠPAČEK/, 32. Pominville). Edmonton - Columbus 3:1 (4. Brodziak, 50. Cogliano, 60. HEMSKÝ -15. Hainsey /VÝBORNÝ/).