Heninová blahopřála po bitvě Clijstersové

TENIS

BRISBANE Belgická tenistka Justine Heninová na svém prvním turnaji po rok a půl dlouhé pauze titul nezískala. Ve finále v Brisbane prohrála v souboji bývalých světových jedniček s krajankou Kim Clijstersovou 3:6, 6:4 a 6:7. Šestadvacetiletá Clijstersová vstoupila do zápasu skvěle a po vyhraném prvním setu se v druhé sadě ujala vedení 4:1. O rok starší Heninová však dokázala získat osm gamů za sebou a v rozhodujícím setu se ujala vedení 3:0. Clijstersová vyrovnala, za stavu 4:5 odvrátila soupeřčiny mečboly a o vítězství rozhodla v tie-breaku. „To byl zápas... Myslím, že jsme si s Justine pro zbytek roku nasadily laťku dost vysoko,“ řekla Clijstersová, která se k tenisu také vrátila po dlouhé pauze loni. Kariéru ukončila v květnu 2007, po porodu dcery se však rozhodla znovu hrát a dokázala zvítězit na US Open.