Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hit pánských tašek? Messenger

Česko

MÓDNÍ ORDINACE KLÁRY KLEMPÍŘOVÉ

Rozhodl jsem se změnit image. Nakoupil jsem si nové oblečení, saka, obleky, a tak jsem odložil i batůžek. Poradíte mi, jakou tašku bych si měl pořídit? Jaká se hodí k obleku a jaká k džínům?

To ráda čtu! Když muž odkládá batůžek, je na dobré cestě stát se stylovým gentlemanem. Ruksaku se ale hned tak zbavovat nemusíte. Můžete si ho nechat na cesty do přírody či na víkend.

Vybrat si tu pravou příruční tašku není jednoduché. Velkou roli hraje, jakou profesi vykonáváte, jak se do práce dopravujete, co potřebujete přenášet a jak chcete působit. Patříte-li k mužům, kteří se většinu času pohybují v kancelářském prostředí, pak je pro vás ideální klasická aktovka (Salamander, Samsonite). Ta je dobrá k obleku, k formálnímu stylu. Pokud do práce jezdíte hromadnou dopravou, měli byste sáhnout po pevné aktovce se širším dnem s -kovovými špunty, které při položení na zem zabrání zničení kůže na dně kabely. Vhodný by byl i příruční kufřík, který však není právě moc módní. Pro ty, co jezdí do zaměstnání automobilem, doporučuji spisovku či portfolio. Ty se nosí v podpaží a mají menší obsah.

Pro muže, kteří chodí do práce ležérněji ustrojení, je na trhu výběr kožených kabel obdélníkového tvaru, které se nosí přes rameno (Kenzo, Dunhill, Porsche Design, Lacoste). Za nejstylovější pánská volnočasová zavazadla jsou dnes považovány tašky nošené šikmo přes hruď. Říká se jim „messenger“, Mezi módními nadšenci jsou oblíbené malé tašky s dlouhým popruhem od luxusních značek například Louis Vuitton, Gucci, Emporio Armani (na obrázku, k dostání v obchodech Beltissimo). A co až půjdete večer doprovázet dámu do společnosti? Pak byste měl mít ruce volné a věci jako klíče, doklady, kreditní kartu a drobné po kapsách.

O autorovi| modniordinace@lidovky.cz