Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hledání lyžařské pravdy

Česko

TIME OUT LN

Petr Záhrobský si pro verbální stínání hlav trenérů své dcery pořádně nabrousil hlasivky. Jak u něj ostatně bývalo občas zvykem. Budiž, o lyžování toho ví hodně a má na svůj – byť poněkud drsný – způsob prezentace právo. Druhá strana ale jeho nabídku k mediální přestřelce odmítla. Taky možná dobře. Nechce vcelku rozumně eskalovat napětí kolem Šárky Záhrobské, hledající nyní samu sebe. Ke konfrontaci tedy nedošlo, nicméně ve vzduchu zůstala viset otázka, kde hledat pravdu.

Záhrobský bezpochyby nenese lehce, že s ním dcera před časem spolupráci ukončila. Vždyť ji vypiplal až k titulu mistryně světa. A nyní jeho srdce nad jejími skromnými výsledky chřadne a strádá. Zná ji jako málokdo a možná má v mnohých pohledech na pro něj zbytečnou změnu techniky pravdu.

Současný trenér Záhrobské Pavel Šťastný ale také není žádný nýmand. Vždyť třeba dovedl k olympijské medaili Olgu Charvátovou. Třeba má i on svoji pravdu a jeho svěřenkyně se na výsluní vrátí. Vyloučené není nic. Ani to, že Záhrobská skutečně nekráčí po cestě vedoucí k jasným zítřkům. Kdo tohle rozřeší? Jasnovidec? Uvidíme. Nejsmutnější na celém příběhu ale je, že dva velcí kumštýři, navíc táta a jeho dcera, se nedokázali dohodnout na klidu zbraní a posílají si přes média rozjitřené vzkazy.

Autor: