Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Horváth má nakročeno ze Sparty

Česko

FRANTIŠKOVY LÁZNĚK podstatné změně může ještě před začátkem nové sezony dojít v kádru fotbalové Sparty. Její řady asi opustí záložník Pavel Horváth. Letenský špílmachr se dostal na konci sezony do sporu s fanoušky a dnes už je takřka jednou nohou ze Sparty. Horváth ještě před týdnem na startu letní přípravy tvrdil, že zatím hodlá zůstat, ovšem už v sobotu se nechal slyšet, že jeho odchod je na spadnutí. „Dostal jsem jasný signál a můj osud je už nyní v rukou Sparty a mého manažera,“ tvrdil včera Horváth po tréninku ve Františkových Lázních, kde je tým na kondičním soustředění.

V Horváthovi to vřelo už po posledním utkání, kdy ho sparťanští fandové vyzývali k odchodu. Po něm poprvé naznačil, že by mohl odejít už v létě.

Ještě více ho zřejmě ale trápí, že se ho klub poté před fandy nezastal. „No, musím přiznat, že jsem čekal jiný přístup,“ řekl a zopakoval, že nyní záleží na dohodě klubu a manažera Ondřeje Chovance. „Zájem nového trenéra sice cítím, ale nevím, zda to něco ještě může změnit,“ uvedl Horváth, který má údajně konkrétní nabídky z Teplic a Plzně.

Osobně by ale nejraději asi zmizel v zahraničí. „V Japonsku už ale nemám takové kontakty,“ připomněl s úsměvem někdejší působení v Kóbe, odkud zamířil právě na Letnou.

Autor: