Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hradní menu: guláš, kuře, pivo a víno

Česko

PRAHA Až dnes v 10 hodin odbije orloj na Staroměstské radnici, měla by nedaleko odtud, ve Španělském sále Pražského hradu, začít první volba prezidenta republiky. 281 volitelů tou dobou usedne na bílé židle s červeným sametem a začne jednat o volbě prezidenta republiky.

Vybírat si budou moci mezi dvěma kandidáty: Václavem Klausem a Janem Švejnarem.

Možnost volby poslancům a senátorům ovšem nabídne i přestávka na oběd. Společnost Eurest, která zajišťuje v severním křídle Hradu oběd, připravila pro české zákonodárce několik jídel na výběr. Budou si moci vybrat z hovězího guláše s lázeňskými knedlíky, pečeného kuřete a zeleninové směsi s vařeným bramborem. Polévka bude pouze jedna: bramborová s hříbky.

„Oproti normálu nám přibude 400 obědů. Máme připravenou i variantu, že se schůze protáhne a budeme muset servírovat večeři. To by se podávalo kuřecí soté s mandlemi a rýží,“ říká výkonný ředitel společnosti Eurest Jan Jiran.

Kromě nealkoholických nápojů budou mít politici v Rudolfově galerii k dispozici pivo a víno. Žádné tvrdé destiláty. Při všem, co snědí a vypijí, budou muset vytáhnout peníze z peněženky.

Zvládne Eurest takový nápor? „Personálu bude dostatek. Nabrali jsme studenty. Běžně připravujeme 450 obědů pro správu Hradu, teď máme 400 navíc. Nic, co bychom nezvládli,“ věří si Jiran.

Velký ruch se dá čekat i v jídelně pro novináře. Ta provizorně vznikne v nedaleké restauraci Na Vikárce. „K nám budou chodit novináři. Vybírat si budou ze dvou hlavních jídel. Celý Pražský hrad je jinak uzavřen pro veřejnost. Popravdě jsme rádi, že je to jednou za pět let,“ dodává vedoucí restaurace Tomáš Bílek.

Kromě nealkoholických nápojů budou mít politici k dispozici pivo a víno

Autor:

Získejte spousty produktů ZDARMA, sledujte instagram @emimino.cz
Získejte spousty produktů ZDARMA, sledujte instagram @emimino.cz

Pravidelné soutěže najdete také na našich sociálních sítích, především instagramu a facebooku.