Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hrozby, ochranka, střelný prach

Česko

Senátor Zlatuška obviňuje premiéra ze zastrašování.

Poslance Snítilého hlídá ochranka. „Mafiánský“ stín provázel volitele i včera, den před volbou prezidenta.

PRAHA Nejdříve oznámil nezávislý senátor Karel Barták, že dostal dopis s výhružným vzkazem, stejně jako pět zákonodárců před ním.

Na rozdíl od předchozích výhrůžek mu anonym neadresoval kulku, ale střelný prach. „V dopise stálo, ať místo na Hrad jdu v sobotu do nemocnice. Čert mi byl tu volbu dlužen,“ ulevil si pro server Týden. cz Barták.

Během dne pak vyšlo najevo, že poslance Evžena Snítilého (ČSSD) - jemuž také hrozil anynonym - hlídá policie. Že je tato informace LN z policejního zdroje pravdivá, se bezpečně ukázalo včera večer, když Snítilý přišel na jednání poslaneckého klubu ČSSD. Dostavil se totiž v doprovodu bodyguarda.

Poslanec Snítilý měl k návštěvě svého klubu dostatečně pádný důvod. Jeho spolustraníci s napětím čekali, zda se vzdá poslaneckého mandátu, jak původně vyhrožoval.

Snítilý je nakonec ujistil, že zůstává nadále poslancem i členem sociální demokracie.

Dosud nepříliš známý poslanec se zviditelnil minulý týden při první volbě prezidenta.

V prvních dvou kolech nezvedl ruku ani pro Klause, ani pro jeho stranou podporovaného kandidáta Švejnara. Před třetím kolem odjel nečekaně z Hradu do nemocnice. Socialisté pak obvinili ODS, že se Snítilého snažila vydírat.

Včera Snítilý oznámil, že dnes volit půjde, ale odmítl říct, zda Václava Klause, Jana Švejnara či Janu Bobošíkovou. „Mohu vám jen říct, že jsem rozhodnut, koho budu volit, a žádná skutečnost, která by se stala zítra (v pátek) na poslaneckém klubu, mé rozhodnutí nezvrátí,“ prohlásil Snítilý.

Venku čeká auto. Na tebe S jiným obviněním z nátlaku na volitele včera přišel nezávislý senátor Jiří Zlatuška.

Tentokrát prý zaslechl, jak premiér Mirek Topolánek při první prezidentské volbě zastrašoval předsedu KDU-ČSL Jiřího Čunka. Zlatuška tvrdí, že slyšel Topolánkovu větu: „Jestli to tak půjde dál, může se to kolem tebe rozjet znovu. Venku už na tebe čeká auto.“

„Topolánek přišel před senátorské lavice a zády ke kameře se obořil na Čunka,“ napsal na svém blogu Zlatuška. Údajně vydíraný Čunek však nátlak premiéra popřel.

Čtěte Téma na stranách 2, 3 a 4

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!