Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Hrubá chyba v článku

Česko

HUDEBNÍ DIÁŘ

Soutěž o nejvášnivější reakce čtenářů vyhrál, navzdory množství zmínek o Danielu Landovi v jiných textech, článek z počátku roku o tom, jak stadiony ovládne v jarní koncertní sezoně jistota. Ze sledu povšechných informací vyčnívala problémová formulace zhruba toho znění, že kapely jako Jethro Tull, Smokie a Alphaville jsou už sice za zenitem, ale stále táhnou obrovské množství lidí. Podobně nepochopitelně jako třeba, ehm, Eva a Vašek. Kdo se odvážil číst dál, dozvěděl se také, že Eagles jsou „menším zlem“. Jak vidno, nebyla to zase tak nevinná poznámka, o setkání se s porozuměním nemluvě. Ani tak nechápu, za co bych se měla světu omluvit, moje slova byla pochopena špatně. Nicméně se omlouvám v každém případě, protože mě o to požádal můj manažer.*

Na e-mailovou adresu, kterou někdo vtipně uvedl v internetové diskuzi pod článkem („Tady je její fotka! A tady adresa, pište rovnou sem!“), mi dosud obden chodí upozornění na „hrubky v článku“. „Vite vubec co pro rockoveho fanouska tato kapela (Jethro Tull) znamena?Zaklad. Od kapel jako je tahle se temer vse odvijelo. Historie jeji tvorby je zapsana tim nejzarivejsim pismem do dejin rocku a fakt ze jejich koncerty nezeji prazdnotou je dan proste tim ze na ne chodi opravdovi fajnsmekri.“ (Čtenář 1) „Docela velká hrubka, Jethro Tull do této kategorie nepatří. Zeptejte se někoho ze zkušenějších kolegů.“ (Čtenář 2) „Snad jste se ale jenom spletla, rovněž mládí je jistou omluvou. Nakonec můžete mít ale i pravdu. Například dle přísloví : Prdel - čelo, jedno tělo. Možná jsem to teď přehnal a vy jste se urazila. Nic si z toho nedělejte, já jsem se uraženej taky.“ (Čtenář 3) Na oficiální adresu dopisů LN přišel e-mail, adresovaný panu Rejžkovi, s výzvou, aby mě vzal na kafe a všechno mi to vysvětlil. Nepamatuji si přesné znění a ani nevím, jestli pan Rejžek dopis obdržel, ale já klidně na kafe půjdu, pokud tedy u toho nebudeme poslouchat Jethro Tull.

Moje oblíbené kapely kritizuje někdo v jednom kuse. Neurážím se, když jsou Motörhead v jedné řádce s Judas Priest nebo Venom. Nevadí mi ani, když si Lemmy vezme na turné Saxon a Danko Jones. Nevybavuji si, že by mi to někdy nějak změnilo názor na jejich muziku. Život je o dost jednodušší. A hláška Prdel -čelo, jedno tělo mi přijde trefná. Ale co na to fanoušci Alphaville?

(* Parafráze výroku J. Lennona. Neomlouvám se nikomu, ostatně nemám ani manažera.)

O autorovi| Jana Kačurová, redaktorka LN

Autor: