Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Hudebníci: Postavme na Štvanici koncertní síň

Česko

PRAHA Na pražském ostrově Štvanice by v budoucnu mohla vyrůst nová koncertní síň.

Iniciátorem projektu je ředitel soukromého Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl. Měla by stát tam, kde je nyní legendární hokejový stadion.

„Jsme iniciátoři toho, aby se ze staré Štvanice udělala nová. Ten dům chátrá a lokace je tak úžasná, že by stálo za to dovést to do konce,“ řekl Hasenöhrl.

Pražský primátor Pavel Bém by zřejmě nebyl proti. „Praha by takový projekt rozhodně podpořila,“ sdělil Bém. Nový koncertní sál by podpořil i šéfdirigent Pražských symfoniků Jiří Kout. „Myslím, že to je ostuda, takový sál už tady měl dávno být,“ sdělil Kout.

Realizaci nápadu ale komplikuje několik překážek. Předně jde o záplavové území, kde se prakticky nesmí stavět. „Je to takzvaná aktivní zóna, kde se nepovolí postavit ani plot,“ vysvětlil vedoucí stavebního odboru v Praze 7 Jiří Chour.

Problémem je i to, že město před několika lety Štvanici pronajalo německé společnosti Meridian Spa, která ji chce přetvořit na rekreační a sportovní centrum. „O koncertní síni nic nevíme a v našem konceptu s ní nepočítáme,“ popsal situaci zástupce developera Martin Kodeš.

Navíc o hokejový stadion a kavárnu se město soudí se společností Apex club. Město jí už před třemi roky dalo výpověď, podle Apexu je ale neplatná.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!