Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hudler stále prožívá euforii a těší se na Stanley Cup

Česko

PROSTĚJOV I tři týdny po zisku Stanleyova poháru s Detroitem si český hokejista Jiří Hudler naplno užívá svůj životní úspěch.

Po návratu ze zámoří se věnoval hlavně své přítelkyni Simoně Krainové, ale i oslavám s kamarády a chystá se také na začátek srpna, kdy Stanley Cup zavítá do Česka. Program se slavnou stříbrnou trofejí má od 4. do 6. srpna naplánovaný s dvojicí spoluhráčů – Dominikem Haškem a slovenským útočníkem Tomášem Kopeckým.

Z Detroitu se čtyřiadvacetiletý Hudler vrátil před více než dvěma týdny a dny má prý stále nabité. „Byl jsem pět dní ve Vsetíně, strávil jsem to s kamarády a byly tam trošku oslavy. Pak jsem byl hlavně se Simonou v Praze a brzo odlétáme na dovolenou. Potom se chystám za babičkou a pak musím zařídit nějaké věci. Připravujeme se na příjezd Stanley Cupu,“ řekl Hudler v Prostějově, kam zavítal na zakončení soustředění Jágr Teamu.

Po návratu už sice nejsou radovánky po triumfu v takovém tempu jako první týden v Detroitu, ale o pořádném odpočinku po náročné sezoně se podle Hudlera nedá ještě mluvit. „Neřekl bych ani, že jsem nějak zrelaxoval. Je to pořád takový hektický a všechno rychlejší,“ popsal.

S pohárem přijede do Vsetína Ale dny po své prvním velkém vítězství v kariéře si dál užívá naplno.

„Je to pořád velká euforie. Beru to tak, abych se z toho nezbláznil, ale je to krásnej pohár. Jsem pyšnej na to, že jsem mohl být v tom vítězném týmu. Je to pořád krásný,“ potvrdil, že pocity jsou stále stejné jako 4. června, kdy v Pittsburghu kroužil na ledě s trofejí nad hlavou.

V srpnu bude mít den na to, aby si se Stanley Cupem naplánoval vlastní program. Trofej přivezou její strážci do Prahy 4. srpna a následovat ji budou po ose zvolené Haškem; o den později převezme pohár Hudler a poté zavítá i s Kopeckým na Slovensko. „Všichni tři budeme se Stanley Cupem spolu. Já s ním budu ve Vsetíně, pak v Olomouci, kde jsem se narodil, a zakončíme v Prostějově koncertem Chinaski. I na Slovensko se těším, bude to zase něco jiného,“ prohlásil Hudler.

Přípravu povede Chelios Potom se chystá opět na tvrdou přípravu s partou okolo spoluhráče Chrise Cheliose do Los Angeles. „Určitě tam pojedu, ještě netuším, kdy to přesně bude. Hrozně se těším, protože tam je paráda trénovat,“ dodal útočník, který prožil v NHL teprve druhou celou sezonu v dresu Detroitu.

Autor: