Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hvězda reggae Horace Andy zahraje Praze

Česko

PRAHA Horace „Sleepy“ Andy a Dub Asante Band, hvězdný reggae kolektiv, zamíří dnes do pražského klubu Roxy. Jeden ze zásadních jamajských hlasů a stálý host britské kapely Massive Attack představí aktuální živou nahrávku s názvem On Tour.

Horace Hinds se narodil v jamajském Kingstonu roku 1951. V šestnácti letech se rozhodl vydat se na dráhu zpěváka, o pár let později už klepal na dveře známému producentovi Coxsonu Doddovi. Ten se rozhodl vydat jeho baladu Got to Be Sure a Horacova kariéra začala nabírat příznivý směr. Hvězdu z něj udělala až píseň Skylarking, která se vyšplhala na vrchol jamajské hitparády. Pak už hity chrlil jako na běžícím pásu: Love of a Woman, Every Tongue Shall Tell, Where Do the Children Play, Oh Lord Why Lord... Horace odešel z vydavatelství Studio One a pustil se do spolupráce s dalšími jamajskými producenty, např. Bunnym Leem.

Z Jamajky pak přesídlil nejprve do Ameriky a později do Londýna, kde bodoval s novinkami i remixy svých původních písní. Osudovým momentem pak byla nabídka spolupráce od jisté, tehdy ještě zcela neznámé bristolské kapely Massive Attack – tak vznikl legendární hit One Love, ozdoba prvního alba triphopových matadorů. Jako host se pak Horace objevil na všech dalších albech skupiny.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!